Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old

 

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 909-р "План дій з реалізації Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”» на 2017-2018 роки"

 

 

План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”» у 2016–2018 роках

 

Загальна інформація: Як Ініціатива «Партнерство „Відкритий Уряд“» може допомогти українцям?

Ініційоване Президентом США Бараком Обамою Партнерство «Відкритий уряд» вийшло за межі однієї держави і на сьогодні цю ініціативу підтримує більше 50 країн. Україна також долучилася до цієї ініціативи, про що свідчить підписана Президентом України Декларація.

Партнерство «Відкритий Уряд» (англ. - Open Government Partnership, скорочено - ПВУ) - це багатостороння ініціатива, спрямована на забезпечення підзвітності органів влади перед власними громадянами та на більш тісне включення громадян в процес управління державними справами. Ініціатива була офіційно розпочата 20 вересня 2011 року за сприяння президентів США і Бразилії. До неї уже приєдналися 52 країн-підписантів, включно із Україною. Повний перелік цих країн можна знайти на офіційному сайті міжнародної ініціативи,

www.opengovpartnership.org.

Ключовими завданнями ініціативи є:

• забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань в сприянні прозорості державного управління;

• залучення громадян до участі в процесах державного управління;

• боротьба з корупцією;

• використання нових технологій для поліпшення державного управління.

Ініціатива є добровільною для кожної із країн-учасниці та не передбачає санкцій за невиконання зобов’язань крім виключення країни з числа учасниць ініціативи. Для того, щоб стати членом ПВУ, країни повинні на рівні уряду прийняти Декларацію «Відкритого Уряду», підготувати і надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства (до початку квітня 2012 року) і погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 3 листопада 2011 року, безпосередньо відповідальним за підготовку Національного плану є Міністерство юстиції України.

Відповідальним за організацію консультацій з громадськістю по обговоренню проекту національного плану є Секретаріат Кабінету Міністрів України.

З боку громадянського суспільства всебічне сприяння у належному впровадженні Урядом України ініціативи «Відкритий Уряд» здійснює Громадське Партнерство на підтримку ініціативи. До його складу входять 47 авторитетних національних неурядових організацій та 13 індивідуальних членів-експертів.

Функції секретаріату Партнерства виконує Творче об’єднання «ТОРО» (Контактна група в Україні Transparency International,

р.т. 0522 27 27 54, e-mail: ogp@toro.org.ua, site: www.toro.org.ua.ogp).