Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

Загиблому в АТО Шумейку Олександру Вікторовичу відкрили меморіальну дошку

10 травня 2016

9 травня у селі Киселівка біля пам’ятного знаку загиблим у Другій світовій війні відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого земляка — учасника антитерористичної операції на території Донецької області, який загинув 3 серпня 2015 року захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, Шумейка Олександра Вікторовича.

Участь у вшануванні пам’яті героя і відкритті меморіальної дошки взяли голова райдержадміністрації Валерій Щукін, голова районної ради Олександр Мисник, виконуючий обов’язки районного військового комісара Сергій Попов, рідні, друзі загиблого, педагоги та учні, громадськість та духовенство.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героя та усіх захисників Батьківщини, які віддали своє життя в ім’я української держави. Настоятель місцевої церкви освятив меморіальну дошку та помолився за упокій душ загиблих героїв. Олександр Шумейко в бою показав себе рішучим та хоробрим військовослужбовцем, зі стійким характером та незламною силою волі. Героя було посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Згідно рішення Менської районної ради №74 від 30 березня 2016 року йому було присвоєно звання "Почесний громадянин Менського району"

До відома:

Рядовий військової частини 2403, народився 24 вересня 1982 року в с. Митчинка Бахмацького району Чернігівської обл., українець. У 2000 році закінчив навчання у Киселівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

У 2007 році одружився та виїхав на проживання в АР Крим м. Щолкіно, в 2013 році розлучився. Дітей не мав. У березні 2014 року приїхав до с. Киселівка Менського району, де проживав у помешканні дідуся. Їздив на заробітки в м. Київ, зареєстрований за місцем проживання не був.

Мобілізований 11.02.2015 року Менським РВК, направлений у м. Рівне для навчань та бойового злагодження в учбову частину.

Шумейку Олександру Вікторовичу надають військове звання «рядовий», призначають на посаду «номер обслуги протитанкового артилерійського розрахунку ІІ взводу роти вогневої підтримки» в/ч п/п В 2304. Військова частина направлена в район м. Горлівки Донецької області для участі у бойових діях.

Шумейко Олександр Вікторович героїчно загинув 03 серпня 2015 року під час вогневого зіткнення з противником в умовах двостороннього вогневого контакту, яке тривало з 23-00 години до 23 години 50 хвилин в районі м. Горлівка.

Смерть настала від розриву 82-міліметрової міни.Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю апарату РДА