Контактна інформація

Фінансове управління райдержадміністрації

Адреса: 15600, Чернігівська обл., м.Мена, вул. Героїв АТО, 6

Телефон: (04644) 2-13-60

E-mail: mena_fin@cg.gov.ua

Начальник управління: Булавка Оксана Михайлівна

 

2019 рік


Про районний бюджет на 2019 рік (рішення № 414 від 22 грдня 2018 року 16 сес.7 скл.)
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4
Додаток 5
Додаток 6
Додаток 7

 

Аналіз субвенції: скільки та куди спрямовано коштів у Менському районі?

Субвенція на соціально-економічний розвиток – це кошти, які виділяються з державного бюджету України на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Соціально-економічний розвиток території в загальному значенні – це зростання рівня життя населення, комплексні заходи, які ставлять за мету подолання кризи, структурні зміни, що мають більш стратегічний, стимулюючий характер. Наразі,  через складну економічну ситуацію  в державі, населення, в тому числі і Менського району, турбують першочергові побутові проблеми, а не розвиток території в цілому.

Особливістю надання субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій є її спрямування до  території за поданням чи то народного депутата України, чи то відповідної адміністрації, чи органу місцевого самоврядування.

А відтак, результати по встановленню та освоєнню субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій  по нашому району маємо наступні:

Моніторинг стану виконання коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій станом на 01 липня 2019 року

 

Місцеві бюджети району за січень-червень 2019 року по загальному фонду поповнились на 15,5 мільйона гривень

По базовій дотації район профінансований у сумі 3,8 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету (освітня, медична та на соціально – економічний розвиток регіонів) профінансовані в сумі 17,0 млн гривень, що склало 100,0 відсотків  планових призначень звітного періоду. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, в тому числі і субвенції соціального захисту, при плані 81,3 млн гривень профінансовані в сумі 77,0 млн гривень, що склало 94,04 відсотка до плану 6 місяців.

У порівнянні з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились  на 5,2 млн гривень. Зростання спостерігаємо по  основних бюджетоутворюючих податках таких як  податок  з доходів фізичних осіб, податок на майно, включаючи доходи від використання землі, та єдиний податок.  А найбільш суттєво, при цьому,  зросла  орендна плата з юридичних осіб.  Найбільшими платниками даного виду податку на території району є ДП Зернятко, ПП «АГРОФІРМА ПРОГРЕС», ФГ Ковбаси, СТОВ «Щорссільгоспсервіс» та інші.

 Разом з тим затверджені показники  червня у поточному році не досягнуті бюджетами  Волосківської, Бігацької сільських рад та  районним бюджетом. Виконання по перелічених місцевих бюджетах складає від 79,5% до 92,6%. Загальна сума недоотриманих доходів становить 219,9 тис. гривень.

У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні - травні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 89,9% загальних видатків.

У звітному році продовжується співпраця з Менською міською радою  по спільному утриманню бюджетних установ та виконанню ряду місцевих програм. Так, протягом першого півріччя передбачено співфінансування КНП «Менська ЦРЛ» на суму 3,9 млн гривень, співфінансування протягом року  Степанівського МНВК  на загальну суму 2,5 млн гривень  та на 0,6 млгн гривень  фінансування ряду місцевих програм. 

Станом на дату підготовки інформації (01.07.2019) заборгованість з даних виплат перед районним бюджетом обліковується  в сумі 1894,3 тис. гривень, з яких по співфвнансуванню КНП «Менська ЦРЛ» - 1644,3 тис. гривень та  по співфінансуванню Степанівського навчально–виробничого комбінату – 250,0 тис. гривень. З огляду на затверджений  на рівні державного бюджету пропорційний розподілу коштів медичної субвенції, по виплаті  заробітної плати працівникам КНП «Менська ЦРЛ»  станом на 01.07.2019 обліковується прострочена заборгованість  в сумі 133,3 тис. гривень.  

 

Місцеві бюджети району за січень – квітень 2019 року по загальному фонду поповнилися на 10,2 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 10,2  мільйона гривень.

По базовій дотації район профінансований у сумі 3,1 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету (освітня, медична та на соціально – економічний розвиток регіонів) профінансовані в сумі 9,6 млн гривень, що склало 100,0 відсотків  планових призначень звітного періоду. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, в тому числі і субвенції соціального захисту, при плані 60,1 млн гривень профінансовані в сумі 55,7 млн гривень, що склало 92,7 відсотка до плану 4 місяців.

У порівнянні  з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились  на 1,9 млн гривень. Спостерігається збільшення надходжень  по  податку з доходів фізичних осіб по платі за землю/земельному податку  та по  єдиному податку.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району,  за підсумками виконання зведеного бюджету району за  4 місяці поточного року мають місцеві податки та збори, включаючи надходження плати за використання землі (53,4%), на другому місці з питомою вагою в 36,1%  знаходиться податок з доходів фізичних осіб, на третьому – неподаткові надходження  – 3,0%.

У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні - березні  поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 91,4% загальних видатків, а питома  вага фінансування  всіх захищених напрямків становить 93,2%.

 

Місцеві бюджети району за січень – березень 2019 року по загальному фонду поповнилися на 7,2 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 7,2  мільйона гривень.

По базовій дотації район профінансований у сумі 2,3 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету (освітня, медична та на соціально – економічний розвиток регіонів) профінансовані в сумі 7,5 млн гривень, що склало 100,0 відсотків  планових призначень звітного періоду. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, в тому числі і субвенції соціального захисту, при плані 57,7 млн гривень профінансовані в сумі 46,2 млн гривень , що склало 80,1 відсотка до плану 1 кварталу.

У порівнянні  з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились  на 958,8 тис. гривень. Спостерігається збільшення надходжень  по  податку з доходів фізичних осіб по платі за землю/земельному податку  та по  єдиному податку.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району,  за підсумками виконання зведеного бюджету району за  1 квартал поточного року мають місцеві податки та збори, включаючи надходження плати за використання землі (56,7%), на другому місці з питомою вагою в 36,1%  знаходиться податок з доходів фізичних осіб, на третьому – неподаткові надходження  – 3,2%.

У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні - лютому  поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 92,1% загальних видатків, а питома  вага фінансування  всіх захищених напрямків становить 93,9%.

 У рамках освоєння субвенції на здійснення заходів щодо  соціально – економічного  розвитку окремих територій  у поточному році:

 • на 431,0 тис. гривень для КНП «Менська ЦРЛ» придбано холодильник, оргтехніку, 13 функціональних  ліжок, 23 комплекти звичайних ліжок з тумбочками;
 • на 114,0 тис. гривень для КНП «Менський центр ПМСД» придбано кардіограф, оргтехніку та побутову техніку (холодильники);
 • на 153,0 тис. гривень  сектором культури і туризму райдержадміністрації придбано музичні  інструменти для Березнянської школи мистецтв;
 • на 226,0 тис. гривень для потреб освітніх закладів  відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації придбано меблі, оргтехніку та телевізори.

На рахунках Березнянської селищної ради на 1 квітня поточного року  залишаються невикористаними   кошти в сумі 1,1 млн гривень, з яких:           447,5 тис. гривень - кошти на потреби дошкільного закладу освіти «Берізка» та 632,0 тис. гривень - кошти для придбання трактора з причепом.

 

Місцеві бюджети району за січень – лютий 2019 року по загальному фонду поповнилися на 5,1 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 5,2  мільйона гривень

По базовій дотації район профінансований у сумі 1,5 млн. гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету профінансовано в сумі 5,4 млн. гривень, що склало 100,0 відсотків  планових призначень звітного періоду. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам при плані 41,1 млн гривень профінансовані в сумі 39,1 млн гривень , що склало 95,1 відсоток до плану 2-х місяців.

У порівнянні  з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились на  зменшились  на 1,0 млн. гривень. Спостерігається збільшення надходжень  по  податку з доходів фізичних осіб по платі за землю/земельному податку  та по  єдиному податку.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району,  за підсумками виконання зведеного бюджету району за  2 місяці поточного року мають місцеві податки та збори, включаючи надходження плати за використання землі (61,1%), на другому місці з питомою вагою в 32%  знаходиться податок з доходів фізичних осіб, на третьому – неподаткові надходження  – 2,0%.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні  поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 94,7% усіх видатків, а питома  вага фінансування  захищених видатків становить 96,7%.

В поточному році відповідно до спільного розпорядження голів районної ради та районної державної адміністрації вже передбачено  додаткове фінансування  КНП «Менська ЦРЛ» Менської районної ради в сумі 2,1 тис гривень для зменшення дефіциту на виплату заробітної плати та оплати за спожиті енергоносії та в сумі 4,3 млн гривень для спів фінансування по об’єктах, що реалізовуватимуться за рахунок коштів фонду регіонального розвитку, таких як будівництво 6-ти квартирного житлового будинку для медичних працівників та  придбання комп’ютерного томографу.

 

2018 рік

Районний бюджет на 2018 рік

 

Місцеві бюджети району за січень – грудень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 31,5 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 31,54 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 110,2%).

По базовій дотації район профінансований у сумі 7,5 млн. гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету профінансовано в сумі 235,1 млн. гривень, що склало 99,6 відсотків  планових призначень звітного періоду.

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 57,2 млн. гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаною територіальною громадою, що створена в межах Менського району.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району,  за підсумками виконання зведеного бюджету району за  минулий рік становить  податок на доходи з фізичних осіб, його на території району у 2018 році зібрано 14,7 млн гривень, що становить 46,7% від загальної суми доходів. На другому місці  - місцеві податки та збори, включаючи надходження плати за використання землі, із сумою 14,2 млн гривень та питомою вагою в 45,1% відповідно.  На третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 6,0% та 1,9 млн. гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – листопаді поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 79,6% усіх видатків, а питома  вага фінансування  захищених видатків становить 90,8%.

Всього за минулий рік уточнення  місцевих бюджетів району за рахунок перевиконання доходної частини проведено на суму 1,2 млн гривень, при цьому 1,0 млн гривень або 81% спрямовано на збільшення кошторисних призначень на виплату заробітної плати працівникам підпорядкованих установ, 62,7 тис гривень передано до бюджету розвитку на проведення капітальних видатків та на 163,3 тис гривень збільшено кошторисні призначення  по інших видатках.

Оздоровлення дітей у 2018 році по Менському району проведено на суму 92,7 тис гривень, що дало змогу охопити відпочинковими послугами у пришкільних таборах 308 дітей.

Штатна чисельність працівників, зайнятих у бюджетній сфері на звітну дату у порівнянні з початком року зменшилась на 105,5 штатні одиниці. Зменшення штатної чисельності пов’язано з передачею частини функцій Менській міській раді та створення там установ аналогічним тим, що існують у районному бюджеті. Серед них  молодіжний та  територіальний центри, відділ освіти тощо.

Заборгованість по пільгах та субсидіях на кінець звітного періоду за оперативними даними становить 18,1 млн гривень, з яких 18,0 млн. гривень – відшкодування за надані пільги та субсидії по житлово-комунальних послугах та 0,1 млн гривень    - відшкодування пільг ветеранам війни та субсидій за тверде паливо та скраплений газ.

За рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у районі профінансовано 10 напрямків по різних  розпорядниках коштів. Серед них   капітальний ремонт будівлі ДНЗ «Берізка», придбання ліжок для КНП «Менська ЦРЛ», придбання медичного обладнання для КНП «Менський центр ПМСД», придбання дитячого майданчика для смт Березна, придбання мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки, магнітних та класних дощок для закладів освіти та інше. 

 

Місцеві бюджети району за січень листопад 2018 року по загальному фонду поповнилися на 28,4 мільйона гривень

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації.  До загального фонду надійшло 28,4 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 118,2%).

По базовій дотації район профінансований у сумі 6,9 млн. гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету профінансовано в сумі 208,9 млн. гривень, що склало 97,8 відсотків  планових призначень звітного періоду.

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 51,1 млн. гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за  11  місяців поточного року, становлять місцеві податки з урахуванням плати за землю та єдиного податку  – 13,2 млн. гривень або 46,5%, на другому місці з питомою часткою 45,4%  – податок з доходів фізичних осіб, що сумарно становить 12,9 млн. гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 6,0% та 1,7 млн. гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – листопаді поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 87,2% усіх видатків, питома  вага фінансування  захищених видатків становить 89,1%.

Частково стабілізувалось питання спів фінансування з бюджету Менської міської ради  установ, що надають послуги в адміністративних межах Менського району, таких як КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня» та Централізована бібліотечна система

Про участь  району і громади у спів фінансуванні районної лікарні говорять такі показники. Станом на 01.10.2018 кошторисні призначення за рахунок  доходів місцевих бюджетів по КЗОЗ Менська центральна районна лікарня  встановлені на рівні 18,3 млн гривень.  Частка жителів Менщини, що  обслуговуються закладом та проживають на території громади  становить 70%,  а на території, що не ввійшла до громади  30% відповідно. Разом з тим сума  спів фінансування 18,3 млн гривень розподіляється між бюджетом ОТГ  та районний бюджетом  як 6,8 млн гривень до 11,5 млн гривень, або дзеркально протилежно по відношенню до кількості населення. Виходить, що менш чисельна громада більше зацікавлена у збереженні і розвитку закладу вторинної медицини на теренах Менського району, аніж більш чисельний учасник утримання.

 

Місцеві бюджети району за січень жовтень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 25,0 мільйона гривень

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації.  До загального фонду надійшло 25,0 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 118,6%).

По базовій дотації район профінансований у сумі 6,3 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету профінансовано в сумі 181,3 млн гривень, що склало 96,8 відсотків  планових призначень звітного періоду.

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 45,9 млн гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за  10  місяців поточного року, становлять місцеві податки з урахуванням плати за землю та єдиного податку  – 12,1 млн гривень або 48,4%, на другому місці з питомою часткою 43,2%  – податок з доходів фізичних осіб, що сумарно становить 10,8 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 6,4% та 1,6 млн гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – вересні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 87,1% усіх видатків, питома  вага фінансування  захищених видатків становить 91,2%.

Залишається відкритим питання співфінансування з Менського  міського бюджету КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня».

Станом на  1 жовтня поточного року   зафіксовано недофінансування з бюджету   м. Мени по даному напрямку на загальну суму 1,1 млн гривень.

 08 листопада поточного року Чернігівським окружним адміністративним судом винесено рішення про визнання протиправною бездіяльності Менської міської ради щодо невиконання рішення Менської міської ради про встановлення спів фінансування частини закладів, які перебувають в оперативному управлінні   районної державної адміністрації, надають послуги в адміністративних межах Менського району і передбачають наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського.  Цим же рішенням Менську міську раду зобов’язано  у повному обсязі виконати рішення Менської міської ради, що передбачає погашення наявної заборгованості по спів фінансуванню та вподальшому дотримуватись умов договору.

 

Місцеві бюджети району за січень – вересень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 21,1 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 21,1 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 116,90%).

По базовій дотації район профінансований у сумі 5,6 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету профінансовано в сумі 145,9 млн гривень, що склало 96,1 відсотків  планових призначень звітного періоду.

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 39,1  млн гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за 9 місяців поточного року, становлять місцеві податки з урахуванням плати за землю та єдиного податку  – 10,1 млн гривень або 47,9%, на другому місці з питомою часткою 43,6%  – податок з доходів фізичних осіб, що сумарно становить 9,2 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 6,6% та 1,4 млн гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – серпні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 88,8% усіх видатків.

Залишається відкритим питання співфінансування з Менського  міського бюджету КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня».

Станом на  1 жовтня поточного року   зафіксовано недофінансування з бюджету   м. Мени по даному напрямку на загальну суму 2,0 млн гривень.

Зазначений вище заклад перебуває в оперативному управлінні   районної державної адміністрації, надає послуги в адміністративних межах Менського району та передбачає наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського. Недофінансування закладу ставить під загрозу його повноцінне функціонування та надання послуг. З даного приводу проводиться робота з метою забезпечення виконання Менською міською радою договору про надання співфінансування на утримання установ бюджетної сфери.

Районний бюджет продовжує  виконувати  взяті  перед трудовими колективами зобов’язання щодо, по можливості, належного утримання установ, як в плані виплати заробітної плати, так і в плані утримання приміщень та техніки.

 

Місцеві бюджети району за січень – серпень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 18,3 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 18,3 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 114,0%).

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 35,1  мільйона гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за 8 місяців поточного року, становлять місцеві податки з урахуванням плати за землю та єдиного податку  – 9,0 млн гривень, або 49,2%, на другому місці з питомою часткою 43,5%  – податок з доходів фізичних осіб, що сумарно становить 7,9 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 5,0 % та 0,9 млн гривень.

У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – липні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 92,4% усіх видатків.

Залишається відкритим питання співфінансування з Менського  міського бюджету по ряду бюджетних установ.

На 1 вересня  року зафіксовано недофінансування з бюджету   м. Мени по 3 напрямках на загальну суму 2,748 млн гривень, з яких:

 • співфінансування КЗ «Центральна районна лікарня» Менської районної ради на суму 2,1 млн гривень (заборгованість за травень – серпень),
 • співфінансування КЗ «Менська централізована бібліотечна система» Менської районної ради на суму 0,507 млн гривень (заборгованість за липень – серпень),
 • спів фінансування Степанівського міжшкільного навчально– виробничого комбінату на суму 49,9 тис гривень (заборгованість за серпень).

Зазначені вище заклади перебувають в оперативному управлінні  структурних підрозділів районної державної адміністрації, надають послуги в адміністративних межах Менського району та передбачають наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського. Недофінансування закладів ставить під загрозу їх повноцінне функціонування та надання послуг. З даного приводу проводиться робота з метою забезпечення виконання Менською міською радою договору про надання співфінансування на утримання установ бюджетної сфери.

Районний бюджет продовжує  виконувати  взяті  перед трудовими колективами зобов’язання щодо, по можливості, належного утримання установ як в плані виплати заробітної плати, так і в плані утримання приміщень та техніки.

 

Місцеві бюджети району за січень – липень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 15,2 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 15,2 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 113,5%).

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 29,9  мільйона гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за 7 місяців поточного року, становить податок з доходів фізичних осіб – 6,8 млн гривень, або 45,6%, на другому місці – місцеві податки та збори  з урахуванням плати за землю та єдиного податку, їх частка становить – 43,4% або 6,6 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 5,9 % та 0,9 млн гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – липні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 89,5% усіх видатків.

Залишається відкритим питання спів фінансування з Менського  міського бюджету по ряду бюджетних установ.

Так, на  1 серпня поточного року зафіксовано недофінансування з бюджету   м. Мени по 3 напрямках на загальну суму 4,5 млн гривень, з яких:

 • співфінансування КЗ «Центральна районна лікарня» Менської районної ради на суму 2,8 млн гривень,
 • співфінансування КЗ «Менська централізована бібліотечна система» Менської районної ради на суму 1,3 млн гривень,
 • співфінансування Степанівського міжшкільного навчально – виробничого комбінату на суму 0,4 млн гривень.

Зазначені вище заклади перебувають в оперативному управлінні  структурних підрозділів районної державної адміністрації, надають послуги в адміністративних межах Менського району та передбачають наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського. Недофінансування закладів ставить під загрозу їх повноцінне функціонування та надання послуг. З даного приводу проводиться робота з метою забезпечення виконання Менською міською радою договору про надання співфінансування на утримання установ бюджетної сфери.

 

Місцеві бюджети району за січень – червень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 12,8 мільйона гривень

 До загального фонду надійшло 12,4 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 120,7).

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 24,9  мільйона гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за 1 півріччя поточного року, становить податок з доходів фізичних осіб -  45,6% та 5,83 млн гривень, на другому місці – місцеві податки та збори  з урахуванням плати за землю та єдиного податку, їх частка становить – 45,2% та 5,79 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 6,4 % та 0,8 млн гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні –березні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 90,5% усіх видатків.

Залишається відкритим питання спів фінансування з Менського  міського бюджету по ряду бюджетних установ.

Так на  1 липня поточного року зафіксовано недофінансування з бюджету   м. Мени по 4 напрямках на загальну суму 3,7 млн гривень, з яких:

 • співфінансування КЗ «Центральна районна лікарня» Менської районної ради на суму 2,3 млн гривень,
 • співфінансування КНП «Менський центр ПМСД» Менської районної ради на суму 0,2 млн гривень,
 • співфінансування КЗ «Менська централізована бібліотечна система» Менської районної ради на суму 1,0 млн гривень,
 • спів фінансування Степанівського міжшкільного навчально – виробничого комбінату на суму 0,2 млн гривень.

Зазначені вище заклади перебувають в оперативному управлінні  структурних підрозділів районної державної адміністрації, надають послуги в адміністративних межах Менського району та передбачають наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського.

 

Місцеві бюджети району за січень – квітень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 8,4 мільйона гривень

До загального фонду надійшло 8,4 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 125,7).

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились на 17,5 мільйона гривень. Причиною цьому стало розмежуванням податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району становлять місцеві податки та збори з урахуванням плати за землю та єдиного податку, їх частка становить 50,0% та 4,2 млн гривень, на другому місці – податок з доходів фізичних осіб – 40,5% та 3,4 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги – 6,0 % та 0,5 млн гривень.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії. Так, у січні –березні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 90,1% усіх видатків.


 

2017 рік

 

05.12.2017

Місцеві бюджети району за січень - листопад по загальному фонду поповнилися на 79,5 мільйона гривень

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації. До загального фонду надійшло майже 79,5 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 121,98%).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшились на 24,3 мільйона гривень, або на 44,0%.

Податку на доходи фізичних осіб, який займає в структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію, за 11 місяців цього року отримано в сумі майже 39,1 мільйона гривень. Це на 14,6 мільйона більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Бюджетні призначення виконані на 137,1%.

Податок на майно з урахуванням плати за землю склав 20,5 мільйона гривень (108,9% до плану). У порівнянні з січнем-листопадом попереднього року надходження зросли на 4,5 мільйонів, або на 28,1%.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці. Так, у січні – жовтні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 80,8% усіх видатків, загалом на захищені статті – 91,3%.

Проте, станом на 1 грудня заборгованість із виплати заробітної плати все ж становила 4,1 мільйона гривень, з неї – 0,2 млн грн за термінами виплати, що пройшли. Це зумовлено обмеженістю в окремих місцевих бюджетах власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів. Ще одна причина — обсяги освітньої й медичної субвенцій, додаткової дотації з держбюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, не враховують реальну потребу в коштах на здійснення таких видатків.

Заборгованість погашається по мірі надходження до місцевих бюджетів власних доходів і трансфертів з державного бюджету.
 

 

09.11.2017

 

Місцеві бюджети району за січень - жовтень по загальному фонду поповнилися на 70,9 мільйона гривень

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації. До загального фонду надійшло майже 70,9 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 124,8%).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшились на 21,7 мільйона гривень, або на 44,1%.

Податку на доходи фізичних осіб, який займає в структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію, за 10 місяців цього року отримано в сумі майже 34,0 мільйона гривень. Це на 8,3 мільйона більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Бюджетні призначення виконані на 136,9%.

Податок на майно з урахуванням плати за землю склав 18,9 мільйона гривень (114,1% до плану). У порівнянні з січнем-жовтнем попереднього року надходження зросли на 4,3 мільйонів, або на 29,4%.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці. Так, у січні - жовтні в бюджеті району на ці потреби направлено 87,7% усіх видатків, загалом на захищені статті – 90,1%.

Протее, станом на 1 листопада, зареєстрована заборгованість із виплати заробітної плати все ж становила 4,7 мільйона гривень, з неї – 0,3 млн грн за термінами виплати, що пройшли. Це зумовлено обмеженістю в окремих місцевих бюджетах власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів. Ще одна причина — обсяги освітньої й медичної субвенцій, додаткової дотації з держбюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, не враховують реальну потребу в коштах на здійснення таких видатків.

Заборгованість погашається по мірі надходження до місцевих бюджетів власних доходів і трансфертів з державного бюджету.

 

04.10.2017

 

Місцеві бюджети району за січень-вересень по загальному фонду поповнилися на 60,2 мільйона гривень

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації. До загального фонду надійшло майже 60,2 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 123,4%).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшились на 17,9 мільйона гривень, або на 47,5%.

Податку на доходи фізичних осіб, який займає в структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію, за 9 місяців цього року отримано в сумі понад 29,8 мільйона гривень. Це на 11,2 мільйона більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року Бюджетні призначення виконані на 143%.

Податок на нерухоме майно з урахуванням плати за землю склав 17,1 мільйона гривень (117,7% до плану). У порівнянні з січнем-вереснем попереднього року надходження зросли на 3,9 мільйонів, або на 29,5%.

У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці. Так, у січні - серпні в бюджеті району на ці потреби направлено 87,9% усіх видатків, загалом на захищені статті – 90,8%.

Проте станом на 1 жовтня зареєстрована заборгованість із виплати заробітної плати все ж становила 3,0 мільйона гривень, з неї – 0,9 млн грн за термінами виплати, що пройшли. Це зумовлено обмеженістю в окремих місцевих бюджетах власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів. Ще одна причина — обсяги освітньої й медичної субвенцій, додаткової дотації з держбюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я не враховують реальну потребу в коштах на здійснення таких видатків.

Заборгованість погашається по мірі надходження до місцевих бюджетів власних доходів і трансфертів з державного бюджету.

 

06.09.2017

 

Місцеві бюджети району за січень-серпень по загальному фонду поповнилися на 53,4 мільйона гривень

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації. До загального фонду надійшло майже 53,4 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 121,4%).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшились на 17,2 мільйона гривень, або на 47,5%.

Податку на доходи фізичних осіб, який займає в структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію, за 8 місяців цього року отримано в сумі понад 28,9 мільйона гривень. Це на 10,1 мільйона більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Бюджетні призначення виконані на 128,1%.

Податок на нерухоме майно з урахуванням плати за землю склав 15,2 мільйона гривень (119,4% до плану). У порівнянні з січнем-серпнем попереднього року надходження зросли на 3,6 мільйонів, або на 31%.

В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці. Так, у січень -липень в бюджеті району на ці потреби направлено 79,8% усіх видатків, загалом на захищені статті – 90%.

Проте станом на 1 вересня зареєстрована заборгованість із виплати заробітної плати все ж становила 0,6 мільйона гривень. Це зумовлено обмеженістю в окремих місцевих бюджетах власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів. Ще одна причина — обсяги освітньої й медичної субвенцій, додаткової дотації з держбюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я не враховують реальну потребу в коштах на здійснення видатків.

Заборгованість погашається по мірі надходження до місцевих бюджетів власних доходів і трансфертів з державного бюджету.