Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

Обговорено впровадження в районі послуги патронату, виконання Стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

07 березня 2018

06 березня відбувся спільний навчальний семінар фахівців із соціальної роботи Менського районного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Обговорено основні шляхи розвитку системи надання соціальних послуг, нові напрямки роботи центрів: зокрема запровадження в районі послуги патронату, виконання Стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Підведено підсумки роботи за 2017 рік, обговорено проблемні питання функціонування центрів, шляхи покращення якості і доступності соціальних послуг.

Директор МРЦСССДМ Володимир Невжинський наголосив на посиленні співпраці фахівців з суб’єктами соціальної роботи на місцях – сільськими радами, педагогами, фельдшерами, іншими членами громади та попередження загрози життю і здоров’ю дитини. Начальник відділу соціальної роботи Менського міського центру СССДМ Тетяна Ющенко ознайомила з новими нормативно-правовими актами, змінами в законодавстві України щодо соціального захисту, правових засадах роботи фахівців.

В рамках реалізації проекту «Я маю право» були запрошені начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Лариса Омельяненко разом з начальником відділу представництва Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Романом Драгуном.

В ході інформаційно-комунікативної зустрічі з трудовими колективами Лариса Омельяненко розповіла про основні завдання центру. Ознайомила з видами та послугами первинної та вторинної правової допомоги, категоріями громадян, яким надається безоплатна вторинна правова допомога. Звернула увагу на те, що безоплатна первинна правова допомога включає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) та надається усім особам, які перебувають під юрисдикцією України.

В свою чергу, Роман Драгун ознайомив з актуальними змінами в законодавчих актах, зокрема, внесення змін до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», якими постраждалих від домашнього насильства та всіх категорій дітей віднесено до суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, посилення відповідальності за несплату аліментів.

Враховуючи категорію осіб, якими опікуються центри соціальних служб, акцентувалась увага на можливості отримати адресну допомогу та посиленні правової активності соціально незахищених категорій громадян.

Результатом зустрічі є домовленість щодо налагодження співпраці шляхом обміну інформацією та проведенням спільних інформаційно-просвітницьких заходів. Фахівці із соціальної роботи отримали інформаційні матеріали, які будуть розміщені в соціальних куточках фахівців із соціальної роботи.За інформацією РЦСССДМ