Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

Жінка на ринку праці

07 березня 2018

У суспільстві вже давно існує стереотип, що безробіття має «жіноче обличчя». Однак аналіз сучасного ринку праці Менського району спростовує це твердження. За даними статистики, співвідношення жінок і чоловіків серед безробітних майже однакове, - говорять у службі зайнятості.

Так, протягом 2017 року серед безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, частка представниць прекрасної статі становить 48%. Серед працевлаштованих торік за сприяння служби зайнятості жінок - 43%. Найчастіше представниці прекрасної статі за сприяння служби зайнятості знаходять роботу в сфері торгівлі та ремонту, переробній промисловості, сільському господарстві, у сфері державного управління.

З метою формування активної позиції жінок на ринку праці, підвищення обізнаності щодо своїх прав у сфері зайнятості та трудовому законодавстві для них служба зайнятості проводить тренінги, семінари, за участю юристів, а також майстрів народної творчості, презентації професій, ярмарки вакансій.

Також служба зайнятості пропонує жінкам професійне навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, допомогу в започаткуванні власної справи.

Станом на 1 березня 2018 року в Менському районному центрі зайнятості на обліку перебувало 487 безробітних. З них жінок на 14,6% або на 71 особу більше ніж чоловіків.

До речі, згідно з чинним законодавством усі громадяни України мають рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності. Отже, українські жінки в праві самостійно вирішувати, ким їм бути і де працювати.

За інформацією
районного центру зайнятості