Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

В районі різко загострилася ситуація по захворюванню тварин на сказ

05-11-2018 09:15

2 листопада відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії з приводу захворювання собаки на сказ в м. Мена.

В поточному році зареєстровано 8 неблагополучних пунктів, встановлено 11 позитивних випадків досліджень пат матеріалу від різних тварин, які піддавались аналізу: с.Покровське  - кіт, собака, лисиця, коза; с.Городище – лисиця; смт. Березна – собака; с.Лазарівка – собака; с.Феськівка – лисиця; с.Блистова – телиця; смт. Макошине – безпритульний кіт; м. Мена – собака.

         В минулому році карантинні обмеження вводились в трьох населених пунктах: по лисиці – с. Бігач та с. Покровське та по безпритульній собаці в м. Мена.

Цілком можливо, що свіжий випадок сказу по м. Мена є відлунням минулорічного.

Адже  власниця сама признається, що підібрала на початку року безпритульну собаку, проте не звернулась до ветспеціалістів, щоб собаку оглянули і вакцинували проти сказу – відтак тепер отримує антирабічну допомогу.

         Все більше з’являються дикі тварини в населених пунктах району. В 2018 році зареєстровано 34 таких випадки - 6 єнотів та 28 лисиць, з яких 7 втекло, несучи далі загрозу сказу.

        Після прогулянок непроханих диких «гостей» з часом  хворіють на сказ не щеплені собаки або коти. На жаль, при подвірних обходах не завжди вдається стовідсотково охопити наявне поголів’я  з різних причин (категорична відмова власників, нема вдома господарів, відсутні на момент обходів собаки, які утримуються безприв’язно або кіт десь гуляє). Тому власники зобов’язані домовитись про щеплення в зручний час з дільничними ветспеціалістами  чи доставити тварину у ветустанову для щеплень.

         За такої ситуації в районі ні в якому разі не можна залишати на ніч в кошарах не щеплених проти сказу сільгосптварин, а тваринницькі приміщення ущільнити, з метою недопущення проникнення в них диких тварин в нічний час.

Господарі  зобов’язані дотримуватись Правил утримання собак. Вони повинні бути на прив’язі, особливо в неогороджених подвір’ях. Вільно гуляючі домашні собаки - подвійна загроза розповсюдження сказу, небезпека не тільки для власників, а й для перехожих. За порушення вищезгаданих правил передбачена адміністративна відповідальність.

         На засіданні дійшли згоди про необхідність вжиття заходів по зниженню чисельності диких м’ясоїдних тварин користувачами мисливських угідь району.

Не вирішеним залишається питання відлову безпритульних тварин.

 
 

Менське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Чернігівській області