Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

Питання стабілізації ситуації по сказу у Менському районі розглядали на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії

20-12-2018 10:17

   18 грудня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Миколи Петрушенка, відбулося позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, присв’ячене проведеній, з метою стабілізації ситуації по сказу, осінній кампанії з пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин на території мисливських угідь Чернігівської області.    Імунізація проводилась повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН 2 в період з 12 по 29 листопада 2018 року (на території мисливських угідь Менського району – 19-20.11.2018 року). Розповсюджено всього 546,48 тис. приманок  на площі 27,324 тисяч квадратних кілометрів.

   Учасниками засідання, на яке були запрошені керівники ТОВ «ПВХ-Пласт», Менського відділення МРТ Чернігівської облорганізації УТМР, обговорені  організаційні питання щодо здійснення  лабораторного контролю за ефективністю проведеної вказаної кампанії з пероральної імунізації диких тварин. Створено 2 робочі групи в складі користувачів мисливських угідь та представників районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області, РДлікарніВМ, Менської міжрайонної державної лабораторії ДСУ з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для виконання покладених задач по відстрілу лисиць та відбору проб біоматеріалу для проведення лабораторних досліджень.

  Микола Петрушенко звернув увагу присутніх на загострення ситуації в Україні по африканській чумі свиней. З початку року вже зареєстровано 142 випадки, останні з яких встановлено в Сумській, Херсонській, Луганській областях. Нещодавно, в грудні 2018 року, знято карантин з м. Козелець Чернігівської області. Хвороба становить реальну загрозу зниження чисельності свиней в Україні, відтак - зростають ціни на свинину.

   Наголошено на посиленні застережних заходів,  суворому дотриманні «закритого режиму» роботи свинотоварних ферм, створенні керівниками умов щодо дотримання базових принципів біобезпеки, які сприятимуть запобіганню виникнення АЧС в Менському районі.

Секретар НПК при Менській

райдержадміністрації О. Белашко