Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

Селяни захищають основне своє багатство – землю

06-02-2019 10:09

Весь попередній тиждень голова райдержадміністрації Валерій Щукін та перший заступник Сергій Мурований   присвятили спілкуванню з жителями сіл, що об’єдналися в Менську громаду. Проблеми, знову ж, виявляються типові, такі, які хвилюють селян Менщини, Чернігівщини.

По-перше, робота «Укрпошти». Керівники району відзначилии, що люди поступово починають звикати до нового формату обслуговування, призвичаюються та пристосовуються. Як позитив Валерій Щукін відмітив, що на звернення райдержадміністрації до обласного керівництва «Укрпошти» вже є зрушення: у приміщенні поштового зв’язку у Мені відкрили третє, додаткове вікно, аби пришвидшити обслуговування та зменшити черги. До всіх керівників територіальних громад доведені графіки обслуговування населення пересувними відділеннями поштового зв’язку.  Інші наші зауваження на етапі розгляду та вирішення.

Невдоволеність обслуговуванням та не регулярним відвідуванням пацієнтів сімейними лікарями звучала у багатьох, особливо, віддалених від Мени чи Березного селах. Було дано доручення головному лікарю Центру надання первинної медико-санітарної допомоги про перегляд графіку. На сьогодні вже  затверджено змінений графік прийому сімейних лікарів, він більш зручний і гнучкий для жителів сіл.

За ініціативи Президента, Уряду України в ході реформи децентралізації на місця передається все більше повноважень. Так, з грудня 2018 року об’єднаним територіальним громадам передано у комунальну власність землі сільськогосподарського призначення, а з нового року надано право розпоряджатися не витребуваними паями.

Здається, гарна новина для жителів громади, але бачимо, що земельне питання, а вірніше спроби розподілу землі Менською міською радою, викликали обурення з боку сільських жителів об’єднаної територіальної громади.

 Як з’ясувалося на засіданнях виконкому міськради, земельної комісії – землю в селян хочуть відібрати не місцеві жителі. Позитивне вирішення питання надання їм земельних наділів призвело б до того, що місцеві громади Менської ОТГ мало не позбулись земель запасу і пасовищ, працівники соціальної сфери – земель, виділених їм для ведення особистого селянського господарства.

Аби попередити захоплення землі, жителі  більшості населених пунктів Менської ОТГ вже провели загальні збори, де обговорювали «земельні питання» та прийняли рішення з висуненням вимог керівництву ОТГ:

  • Відсторонити від роботи посадових осіб, які  сприяли подібному беззаконню;
  • призупинити виділення земель для ведення ОСГ та передача їх в оренду с/г підприємствам до закінчення повної інвентаризації і надати час для упорядкування земельних ділянок, уже виділених громадянам для ведення ОСГ;
  • прийняття заяв від громадян на виділення земельних ділянок проводити тільки після погодження у старости того округу, на території якого знаходиться земельна ділянка;
  • громадянам, які проживають за межами ОТГ, земельні ділянки не надавати.

Також, люди просили керівництво ОТГ звернутися до народних депутатів України, аби ті упорядкували та вдосконалили законодавство стосовно ведення особистого селянського господарства.

Сприйняття та успішність реформ напряму залежить від їх розумного впровадження на місцях. Прикро, що через спотворення чи невиконання (інколи через нерозуміння якимось керівником) якихось важливих елементів відбувається нерозуміння людьми змін.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відділ загально-організаційної роботи та

інформаційної діяльності апарату РДА