Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old
back

Відновлення Миколаївської церкви із с. Городище у Пирогові продовжується

11-06-2019 10:34

Вчора, до сектору культури і туризму райдержадміністрації з робочим візитом завітали начальник відділу Національного музею архітектури та побуту України Людмила Главацька та старший науковий співробітник Максим Паращук по питанню переміщеної Миколаївської церкви з с. Городище до Київського музею під відкритим небом у с. Пирогів.

Як відомо 1 листопада 2016 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом із Патріаршим намісником, митрополитом Переяславським і Вишгородським Єпіфанієм, та настоятелем пирогівської парафії протоієреєм Андрієм Власенком заклав і освятив наріжний камінь відновлюваної святині.

Наразі у церкві проходять внутрішні реставраційні роботи. Працівники музею разом з директором бібліотеки Інною Дудко поїхали у с. Городище задля спілкування зі старожилами, жінками 95 та 85 років, які ходили до цієї церкви, пошуку фотографій або малюнків розписів, збору усної інформації. В результаті знайшлися ікони і рушники з цієї церкви.

Також виникла ідея про перенесення родинної садиби Довгих до музею під відкритим небом.

На завершення представники музею подякували голові Менської районної державної адміністрації Валерію Щукіну за сприяння, домовилися активізувати діалог та поглибити співпрацю між установами на майбутнє.

 

 
 
 
 
 
Сектор культури і туризму
райдержадміністрації