back

Місцеві бюджети району за січень – серпень 2019 року по загальному фонду поповнились на 18,8 мільйона гривень

04-09-2019 15:08

За оперативними даними фінансового управління райдержадміністрації фонду  зведеного бюджету Менського району надійшло 22,3  мільйона гривень.

По базовій дотації район профінансований у сумі 6,1 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету (освітня, медична та на соціально-економічний розвиток регіонів) профінансовані в сумі 20,5 млн гривень, що склало 100,0 відсотків  планових призначень звітного періоду. Дотації з місцевих бюджетів  іншим місцевим бюджетам  профінансовані стовідсотково до плану у сумі 6,0 млн гривень. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, в тому числі і субвенції соціального захисту, при плані 98,4 млн гривень профінансовані в сумі 92,2 млн гривень, що склало 93,7 відсотка до плану 8 місяців.

У порівнянні з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились  на 3,6 млн гривень. Суттєве  зростання надходжень  спостерігається не по  всіх  основних бюджетоутворюючих податках та зборах. Так, якщо по  єдиному податку маємо зростання надходжень поточного року   більше ніж на 25%, а   по податку на майно, що включає плату за землю, – майже на 40%, то по податку з доходів фізичних осіб надходження  поточного року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року   зросли всього менше ніж на 2%. Поясненням такого факту  є,  перш за все, низькі темпи  виплати орендної плати за паї, що перебувають у користуванні сільгоспвиробників.

З 10 місцевих бюджетів району  з плановими показниками звітного періоду не справились 3 бюджети: районний та бюджети  Данилівської і Сахнівської сільських рад. В результаті недовиконання планових показників місцеві бюджети району недоотримали 205,2 тис гривень.

Найбільшу суму недовиконання плану 8 місяців на рівні 1,6%, що сумарно становить 138,0 тис гривень, зафіксовано по районному бюджету. Причина такого явища –  низькі темпи надходження податку з доходів фізичних осіб, отриманих із доходів платників податку інших, ніж заробітна (паї). По бюджетах Данилівської та Сахнівської сільських рад зафіксовано недовиконання на рівні 2,3 та 4,3 відсотки відповідно. Таке явище по згаданим вище сільським  радам   виникло через  низькі темпи надходження  акцизного податку,  земельного податку з фізичних осіб та єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників.

 У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – липні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 90,5% загальних видатків, всього ж на фінансування за захищеними статтями  за 8 місяців поточного року спрямовано 92,7% всіх фінансових ресурсів без врахування субвенцій соціального захисту та цільових субвенцій розвитку.

У серпні місяці, перед початком навчального року, погашена  заборгованість Менської міської ради по спільному утриманню Степанівського навчально-виробничого комбінату, яка протягом останніх 3-х місяців трималась на позначці близькій до 700,0 тис гривень.

За даними оперативної звітності по зведеному бюджету району  на 01.09.2019 обліковується заборгованість в сумі 1,8 млн гривень,  з якої заборгованість по виплатах, термін яких пройшов – 0,4 млн гривень.

Фінансове управління райдержадміністрації