Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://meadm.cg.gov.ua/old

 

Коротка довідка про район

 

Менський район розташований у центральній частині Чернігівської області переважно на правому березі Десни.

На заході і північному заході він межує з Чернігівським і Городнянським районами, на півночі – з  Сновським і Корюківським, на сході – з Сосницьким, на півдні і південному заході – з Борзнянським і Куликівським районами області.

З півдня на північ  район перетинає ділянка Південно-Західної залізниці з Бахмача до Сновська з залізничними станціями Мена і Макошине. Також через район проходять автотраси Чернігів - Новгород-Сіверський, Чернігів - Семенівка, Чернігів – Березна – Сновськ.

Відстань від  райцентру Мена до Чернігова 68 км і від Мени до пристані Макошине  на  Десні – 12 км.

Менський район утворено в 1923 р., у складі Чернігівської області – з 1932 року.

Його територія – 1,4 тис. кв. км. Населення – 36,6 тис.чоловік,  в т.ч.. міського населення 19,0 тис. чол., і сільського – 17,6 тис. чол., середня щільність 32,9 чол. на 1 кв.км. (станом на 01.01.2016 року).

В районі – 56 населених пунктів, в тому числі місто районного підпорядкування, два селища міського типу, 50 сіл і 3 селища.   Підпорядковані вони 10 місцевим радам. Найбільш  визначні  з населених пунктів є  м. Мена, селища міського типу Березна  і Макошине, села Куковичі, Стольне і Синявка.

У 2017 році на території району утворена Менська об’єднана територіальна громада, до якої входить 33 населених пункти.

На території району налічується 10 промислових та 25 сільськогосподарських підприємств.

Напрямки спеціалізації району:

у промисловості - харчова, целюлозно-паперова, деревообробна;

у сільському господарстві - вирощування зернових, зернобобових, технічних та кормових культур, м`ясо-молочне тваринництво.

Навчально-виховні послуги у районі забезпечують: 14 ЗОШ І-ІІІ ст., 9 ЗОШ І-ІІи ст. та 1 школа-філія, один міжшкільний навчально-виробничий комбінат у с. Степанівка, 5 позашкільних навчальних заклади та 20 дошкільних навчальних заклади.

Медичні послуги жителям району надають КЗОЗ "Менська центральна районна лікарня" Менської районної ради та КНП "Менський центр первинної медико-санітарної допомоги" Менської районної ради, до складу якого входять: 3 ЛА ЗПСМ (лікарскі амбулаторії загальної практики - сімейної медицини); 4 СЛА ЗПСМ (сільські лікарскі амбулаторії загальної практики - сімейної медицини); 11 ФАП (фельдшерсько-акушерські пункти); 15 ФП (фельдшерські пункти).

Культосвітню роботу в районі проводять 34 клубні установи, 36 бібліотек, 2 музеї, художня галерея, 2  музичні школи, "Співоче поле" в Березні.
В районі охороняється законом 31 об'єкт природознавчого фонду.

У Мені і населених пунктах району встановлені пам'ятники видатним діячам: Т.Г. Шевченку – 3, Г.Г. Верьовці – 1. Також  67 пам'ятників і обелісків загиблим воїнам-землякам і воїнам, які захищали і звільняли район від загарбників, та жертвам нацизму.