Срібнянський район розташований на південному сході Чернігівщини. Межує з Варвинським, Ічнянським, Прилуцьким та Талалаївським районами Чернігівської області та Роменським районом Сумської області. 29 населених пунктів. 

   Поверхня — хвиляста рівнина, розчленована долинами річок, балками та ярами. Корисні копалини: торф, пісок, глина.Ґрунти - чорноземні. Ліси - змішані (дуб, береза, клен, липа) і займають 7 тис. га. Річки — Удай, Лисогір.

Однією з визначних осіб нашої малої батьківщини був уродженець с. Калюжинець, бандурист Остап Вересай. Мандруючий кобзар, відомий порівняно невеликому колу любителів українських дум, у 1873 році отримав загальну популярність завдяки записаним південно-західним відділом географічного товариства його пісням і думам. Ним зацікавилися і повезли до Петербургу, де він удостоївся честі співати свої думи перед великими князями Сергієм і Павлом Олександровичами. На згадку великі князі подарували йому золоту табакерку і 75 рублів грошей, які буквально збагатили його. 

 

Чи не найвідомішим персонажем в історії Срібнянщини був Григорій Галаган. Він один із перших відгукнувся на рескриптом імператора Олександра Миколайовича 20 листопада 1857 року про створення в кожній губернії комітетів для складання проектів звільнення селян. Цей гуманний приклад власника кількох тисяч душ люду не залишився без наслідування в Росії: багато найкращих людей того часу підтримали ідею звільнення кріпаків. У 1859, коли були засновані редакційні комісії для систематизування робіт губернських комітетів, Ґалаґан в числі небагатьох обраних государем людей був запрошений в члени однієї з цих комісій. 19 лютого 1861 року велика подія здійснилася: оголошений був Високий маніфест про відміну кріпосного права.

 

Уродженцями району є відома українська актриса Г. Затиркевич-Карпинська, мікробіолог, організатор ветеринарної служби в Україні О. Дерюлін, математик Г. Пфейфер, авіаконструктор Є. Сенчук, лікар, винахідник нових хірургічних інструментів Я.Саполович, народний артист України Б. Заєць, академік Д. Волох.    Срібнянщина — мала батьківщина українських письменників М. Є. Івченка, В. Кави, Л. Пономаренко, В. Кіріндася. 

 
Яковенко Григорій Федорович — військовий діяч УНР, видатний підпільник антибільшовицького та антиденікінського руху, член Холодноярського повстанкому.
 
 Перлиною туристично-рекреаційного потенціалу району є  Сокиринський палацово-парковий комплекс створений на початку XIX століття. Прекрасний старовинний палац і англійський ландшафтний парк з озерами, парковими спорудами і скульптурами є справжнім пам’ятником садово-паркового мистецтва минулого, перлиною архітектурно-ландшафтного намиста України. Родзинкою  парку є палац і ротонда (архітектор Г. Дубровский), кімната-музей О. Вересая в палаці.