Менська міська (об’єднана) територіальна громада

Склад громади: Мена, Макошине, Остапівка, Бірківка, Блистова, Дерепівка, Величківка, Вільне, Дягова, Киселівка, Комарівка, Прогрес, Куковичі, Загорівка, Овчарівка, Куковицьке, Ліски, Луки, Майське, Максаки, Осьмаки, Садове, Нові Броди, Семенівка, Синявка, Слобідка, Стольне, Дмитрівка, Лазарівка, Чорногорці, Ушня, Дібрівка, Феськівка.

Менська громада – мальовничий край поліського Придесення, сповитого і освяченого славним минулим, героїкою ратних і трудових буднів, самобутніми традиціями. Край прекрасної природи, плодоносних земель, працелюбних і талановитих людей. Край, який має древню історію й достойне майбутнє. Привільно розкинувся він серед лісів і луків, річок й озер, у центральній частині Чернігівської області, переважно на правому березі Десни.
На заході й північному заході межує з Чернігівським і Городнянським районами, на півночі – із Сновським і Корюківським, на сході – з Борзнянським і Куликівським районами області.
До складу Менської міської об’єднаної територіальної громади входить 33 населені пункти, які поділені на 16 старостинських округів, адміністративний центр в місті Мена.

Перші вибори: 30 квітня 2017 року
Кількість рад, що об’єдналися: 17
Площа об’єднаної територіальної громади: 832.1 км 2
Чисельність населення громади: 25113
коатуу: 7423010100

Територією громади протікають річки Десна, Мена, Синява, Дягова, Думниця, Пулка, Левіш. На території урочища Остреч здійснюється видобуток мінеральної води. Свердловина Менської мінеральної води “Остреч” функціонує з 1994 року. Глибина свердловини становить 850м.
З 1996 року Менський санаторій “Остреч” використовує для ефективного лікування хворих мінеральну воду з власної свердловини №1-Остреч Менського родовища мінеральної води згідно медичних (бальнеологічних) висновків №14/206 від 19.05.94р. наукового центру реабілітації та фізіотерапії та № 156 від 13 листопада 2007 року, українського науково-дослідницького інституту медичної реабілітації та курортології в м. Одеса.
За діючими стандартами мінеральна вода санаторію “Остреч” належить до мало мінералізованих питних лікувально-столових вод з мінералізацією 2,58г/л.
Вода гідрокарбонатно – хлоридно – натрієвого складу: Сl 55 – 60, H CO і 30-40, Na + K більше 90 мг/ екв % із слабо лужною реакцією середовища (РН 7,45-7,65). Вміст біологічно активних компонентів в межах прийнятих норм. Токсичні мікроелементи не виявлено.
Менська мінеральна вода “Остреч” застосовується для лікування хронічних гастритів (незалежно від секреторної функції шлунку), хронічних колітів і ентероколітів, хронічних захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, захворювань нирок.
Крім того, вода використовується як основа для інгаляцій і для зовнішнього застосування у вигляді мінеральних ванн при лікуванні опорно-рухового апарату, та для мінеральних зрошень.
Діє на території і дитячий табір «Казковий», де можуть одразу оздоровлюватися до 200 дітей. Це будиночки, які розташовані в лісі, поруч є озеро та річка.
На території громади є ліси.

Порівняльні переваги (визначені в результаті аналізу сильних сторін і можливостей)
Політичне та економічне зближення України і ЄС та пов‘язане з цим пожвавлення інвестиційного середовища зможуть активізувати процес залучення зовнішніх інвестицій в економіку Менської громади, спираючись на цілу низку сильних сторін громади, таких як інвестиційна привабливість (у порівнянні з іншими регіонами), наявність розвинутої інфраструктури, наявність кваліфікованих трудових та природних ресурсів.
Громада володіє значним туристичним та рекреаційним потенціалом, має збережені національні, релігійні, культурні традиції та автентичні промисли. Практично вся територія громади є екологічно чистою. Ці сильні сторони можуть бути використані для подальшого розвитку екотуризму.
Розвинута інфраструктура, у поєднанні з кваліфікованими трудовими ресурсами зможе отримати додатковий поштовх для розвитку завдяки покращенню бізнес-клімату в громаді. Наявність сировинної бази відходів аграрного сектору може бути використана для створення потужностей з переробки відходів.
Частина мешканців громади працює за її межами, що в сучасних умовах є не тільки джерелом забезпечення потреб значної кількості сімей, але й інвестиційним ресурсом для малого бізнесу. Але поряд з цим, такий стан справ також спричиняє ряд соціальних проблем і труднощів.