"Кавер-фест 2019 на Голубих озерах"

У період 19-21 липня 2019 року в с. Олешня Ріпкинського району було проведення Міжнародного молодіжного фестивалю «Кавер-фест 2019 на Голубих озерах».
З метою запобігання загибелі людей на воді з 19-21 липня було організоване постійне чергування рятувальної служби на території проведення заходу на березі озера.

 
 

Заходи до Дня рятівника

13 вересня 2019 року водолаз Бондар І.Г. та моторист-стерновий Лоза В.М. прийняли участь у заході присвяченому Дню рятівника, який пройшов в обласному Палаці дітей та юнацтва.

 
Роз’яснювально-профілактична робота
 
29 жовтня 2019 року фахівці Чернігівської обласної рятувально-водолазноїслужби провели роз’яснювально-профілактичну роботу по поведінці на водних об’єктах та ознайомлення з професією «Водолаз» серед дітей Старобілоуської загальноосвітньої школи.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21 січня 2020 року відповідно до Плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Чернігівської області у зимовий період 2019/2020р. Чернігівська обласна рятувально-водолазна служба організувала проведення занять з безпечної поведінки на льоду та водоймах у Старобілоуській загальноосвітній школі.

29 січня 2020 року фахівці Чернігівської обласної рятувально-водолазноїслужби провели роз’яснювально-профілактичну роботу по поведінці на водних об’єктах та ознайомлення з професією «Водолаз» серед дітей Новгород-Сіверської та Прилуцької загальноосвітніх шкіл.

04 лютого 2020 року Чернігівська обласна рятувально-водолазна служба в смт Сосниця організувала проведення «Занять з безпечної поведінки на льоду та водоймах» у Сосницькій гімназії імені О.П.Довженка.
18 лютого 2020 року відповідно до Плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Чернігівської області у зимовий період 2019/2020р. Чернігівська обласна рятувально-водолазна служба організувала проведення занять в загальноосвітній школі №13 в м. Прилуки.
26 лютого  2020 року відповідно до Плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Чернігівської області було проведено роз’яснювально-профілактичну роботу по поведінці на водних об’єктах та ознайомлення з професією «Водолаз» в Сосницькому сільськогосподарскому технікумі
03 березня 2020 року фахівцями Чернігівської рятувальної станції  проведено роз’яснювально-профілактичну роботу по поведінці на водних об’єктах та ознайомлення з професією «Водолаз» з учнями школи №28 (м. Чернігів)
 
04 березня 2020 року фахівцями Новгород-Сіверської рятувальної станції  проведено роз’яснювально-профілактичну роботу по поведінці на водних об’єктах та ознайомлення з професією «Водолаз» серед учнів Новгород-Сіверської ЗОШ №2

Працівники Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби забезпечували безпеку під час святкування "Водохрещення"

19 січня 2020 року з метою забезпечення заходів безпеки під час святкування "Водохрещення" у місцях проведення свята на водоймах було організовано чергування рятувальників з рятувальними засобами для надання допомоги на воді. Було надано допомогу 6 особам.

Чернігівська рятувальна станція

Сосницька рятувальна станція
Прилуцька рятувальна станція
 
Остерська рятувальна станція
Новгород-Сіверська рятувальна станція
 

03 березня знайдено тіло одного з рибалок, що зникли 28 лютого у Київському морі. Пошукові роботи другого рибалки проводились 4 березня

В р. Дніпро біля с. Лошакова Гута Козелецького району об 11 год. 40 хв. 03 березня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України в області піднято на поверхню з води  тіло  мешканця  м. Київ, 1960 року народження, який разом зі ще одним рибалкою вийшли на човні «Прогрес» в акваторію Київського водосховища на риболовлю і зникли. Причина та обставини смерті встановлюються. 

Всього до пошукової операції 3 березня було залучено 55 чоловік та 11 одиниць техніки, з них від ДСНС — 14 чоловік та 5 одиниць техніки, зокрема, було задіяно вертоліт H-225 Super Puma.

Поблизу с. Лошакова Гута Козелецького району  у межах акваторії Київського водосховища 4 березня проводились роботи щодо пошуку   ще одного рибалки, 1963 року народження. Станом на 18 год. пошукові роботи призупинено, зниклого не виявлено. Загалом обстежено 20 кв. км водної поверхні, 400 кв. м дна та 3,5 км прибережної смуги у районі події. До пошукових робіт 04 березня залучалися 21 чоловік (2 водолази), 7 плавзасобів, 5 одиниць техніки. Продовження пошукових робіт заплановане на 05 березня.

 

27 червня 2020 року були проведені навчання, на яких відпрацьовані дії з рятування потопаючого на воді

 Заняття відбувались на р. Десна в районі міського пляжу "Золотий берег" , що в обласному центрі.

За тактичним задумом навчать посеред річки з власної необережності за борт човна випав рибалка та почав тонути. Його крики про допомогу почули пересічні громадяни і викликали рятувальників.

Оперативно до місця пригоди прибули підрозділи Аварійно-рятувального загону спецпризначення, зокрема рятувальне відділення на автомобілі САРМ–Л з надувним човном «ШТОРМ - 450», фахівці відділення підводного розмінування групи піротехнічних робіт, а також водолази обласної водолазно-рятувальної станції.

За допомогою моторного човна рятувальники дістались потопаючого, скориставшись рятувальним кругом підняли його з води на борт плавзасобу та транспортували до берега. Загалом у тренуваннях взяли участь 21 чоловік особового складу та 4 одиниці спеціальної техніки.

За підсумками тренувань всі поставлені завдання були відпрацьовані в повному обсязі на загальну оцінку "Добре". 

0008.JPG     0003.JPG 
0002.JPG     0001.JPG 
0004.JPG     0005.JPG 
0006.JPG     0007.JPG

 

Протягом березня 2021 року проводились заняття з техніки безпеки на воді в школах міст Прилуки, Остер, Новгород-Сівеський та смт Сосниця

в м. Прилуки 

 

в м. Остер

  

 

в смт Сосниця

  

 

в м. Новгород-Сіверський