Звіт голови районної ради за 2019 рік

     Завершився четвертий рік роботи районної ради сьомого скликання.  Відповідно пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова щорічно звітує перед радою про свою діяльність. Характеризуючи роботу районної ради, хочу зазначити, що вищий представницький орган району працював стабільно і послідовно. Діяльність Срібнянської районної ради спрямовувалась на захист спільних інтересів територіальних громад сіл та селищ району, раціональне використання фінансових ресурсів, забезпечення соціального захисту населення, затвердження в установленому порядку та реалізацію районних програм.

На сьогодні районна рада представляє інтереси 1 об’єднаної та 1 сільської територіальних громад.

Робота районної ради проводилась відповідно до Конституції, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», Регламенту, рішень та плану роботи районної ради, інших діючих нормативних актів, які визначають повноваження органів місцевого самоврядування.

Нагадаю, що у складі Срібнянської районної ради 7-го скликання – 26 депутатських мандати. На даний час в раді працює – 25 депутатів. На 26 сесії сьомого скликання, яка відбулася 21 березня цього року достроково припинив повноваження депутат районної ради Бережний Микола Володимирович, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком районної партійної організації Радикальної партії Олега Ляшка. Представлені 5 політичних сил: «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка, Політична партія «Наш край», Аграрна партія України.

Та, незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали злагоджено, без політичного протистояння. Діяльність районної ради в звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Ми тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, Срібнянською селищною радою, підприємствами, установами району і завжди прагнули знайти компроміс для вирішення актуальних питань.

Сесійна діяльність

     У звітному періоді вся робота районної ради  спрямовувалась на виконання представницького органу місцевого самоврядування. В центрі уваги була сесійна діяльність ради, яка згідно із статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» складається з пленарних засідань ради та засідань її постійних комісій. За звітний період проведено 4 пленарних засідань районної ради, на яких було прийнято 45 рішень. Звичайно, немає можливості і потреби аналізувати кожне з прийнятих рішень, але на деяких хотілося б акцентувати увагу. Це, в першу чергу, рішення по прийнятих програмах на 2019 рік. Зокрема, у звітному періоді районною радою прийнято ряд програм соціального та гуманітарного захисту населення. Це:

  • Районна програма по наданню пільг хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз в філії нефрології та гемодіалізу в м. Прилуки на 2019-2023 роки;
  • Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Срібнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Срібнянської районної ради на 2019 рік;
  • Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Срібнянська центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради Чернігівської області на 2019 рік;
  • Програма фінансової підтримки Срібнянської організації ветеранів на 2019 рік.

Також були прийняті рішення що стосувались спільної власності. Це надання згоди на передачу у комунальну власність Срібнянської селищної ради об’єкта спільної власності «Срібнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» та надання дозволу на передачу насосної свердловини (артезіанської) Срібнянської центральної районної лікарні у комунальну власність вищезгаданої селищної ради. Затверджено Положення про преміювання призерів олімпіад та конкурсів із числа здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти та дитячої музичної школи у 2018-2019 навчальних роках.

Якщо говорити про результати роботи районної ради у сфері підтримки медичної галузі у рамках визначеної законодавством компетенції, то у 2019 році  закладено основи реформування медичної галузі на Срібнянщині. Так, районною радою були прийняті рішення з ряду важливих питань, що стосуються реформування вторинної ланки галузі охорони здоров’я району. А саме:

- Про створення комунального некомерційного підприємства «Срібнянська центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради,Чернігівської області шляхом реорганізації (перетворення);

- Про затвердження передавального акта балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів Срібнянської центральної районної лікарні Чернігівської області до правонаступника комунального некомерційного підприємства «Срібнянська центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради Чернігівської області;

- Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Срібнянська центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради Чернігівської області;

- Про затвердження Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Срібнянська центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради Чернігівської області на 2019 рік;

- Про передачу комунальному некомерційному підприємству «Срібнянська    центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради Чернігівської   області земельних ділянок;

 -  Про призначення генерального директора комунального некомерційного підприємства «Срібнянська центральна районна лікарня» Срібнянської районної ради Чернігівської області.

В основу практичної діяльності районної ради у звітному періоді був покладений річний план, затверджений 21 грудня 2018 року двадцять п’ятою сесією районної ради сьомого скликання.

До підготовки питань, які виносилися на розгляд районної ради, ми намагалися максимально залучати депутатів районної ради, постійні комісії, працівників районної державної адміністрації, підприємств, установ, організацій району для забезпечення об’єктивності та неупередженості.

У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи районної ради, виконавчий апарат своєчасно забезпечував депутатський корпус проектами рішень з основних питань, матеріалами довідкового характеру, іншими допоміжними друкованими матеріалами, які виносились на розгляд пленарних засідань, президії чи постійних комісій районної ради.

На офіційному сайті районної ради регулярно публікуються розпорядження голови районної ради, матеріали про пленарні засідання, проекти рішень та прийняті рішення.

На пленарні  засідання ради запрошувались представники газети «Срібнянщина», керівництво, в.о. старост Срібнянської селищної ради та Васьковецької сільської ради, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ, організацій  району. Це сприяло відкритості та прозорості дій районної ради.

Я, як голова районної ради, прагнула організувати роботу так, щоб рада повніше і ефективніше виконувала свої обов’язки. Діяла послідовно, зосереджено і з врахуванням інтересів наших виборців.

Президія  районної ради

         Процес ухвалення рішень та формування консолідованого  підходу депутатів районної ради до розв’язання багатьох важливих питань, що вносились на розгляд пленарних засідань районної ради значною мірою залежав від ефективної та злагодженої роботи її дорадчого органу - президії районної ради. На засіданнях президії погоджується не лише порядок денний пленарних засідань ради, а й розглядаються важливі питання для забезпечення життєдіяльності підприємств, установ, організацій району.

Хочу зауважити, що члени президії висловлювали чимало думок, критичних зауважень щодо питань, внесених на розгляд пленарних засідань, вони враховувались, що в свою чергу дозволило прийняти виважені, конкретні рішення.

Постійні комісії районної ради

     Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням.

Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з фінансовим відділом районної державної адміністрації, головними розпорядниками бюджетних коштів та органами місцевого самоврядування району. Присутність відповідальних осіб районної державної адміністрації, керівників районних підприємств, організацій і установ, виконавчого апарату районної ради на засіданнях комісій дає змогу депутатам отримати вичерпне роз’яснення з будь-якого питання, внести свої пропозиції та зміни до проектів документів. В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у переважній більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю. Тому, звітуючи сьогодні за рік роботи всієї районної ради, хочу відзначити надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності роботи ради діяльність чотирьох постійних комісій.

Постійна  комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку району

     Безпосередню участь у формуванні бюджетного процесу району бере постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку району. Очолює дану комісію депутат районної ради Бебик Сергій Анатолійович. Робота комісії була спрямована на здійснення контролю за ефективністю володіння, використання і управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Члени постійної комісії  активно долучалися до обговорення питань, що вносились на сесії,  висловлюючи конкретні пропозиції щодо вирішення спірних чи проблемних положень. Злагодженість дій та одностайність позицій у фінансових питаннях між районною радою і райдержадміністрацією дали можливість своєчасно прийняти районний бюджет на 2019 рік.  

Постійна комісія з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку

     В основу діяльності комісії покладено дотримання  депутатами районної  ради  Регламенту роботи та депутатської етики, Законів України, Конституції та інших нормативних документів, якими керуються депутати в своїй діяльності. Свою діяльність здійснювала на принципах законності, захисту прав і законних інтересів громадян, соціальної справедливості, колегіальності, гласності і врахування громадської думки, поєднання місцевих і державних інтересів, інтересів особи і всього населення району, обов'язковості рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих в межах закону. В складі постійної комісії налічується 5 депутатів районної ради. Очолює дану комісію Дитюк Сергій Миколайович.

Постійна комісія з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища

     В складі постійної комісії з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища налічується 6 депутатів районної ради. Очолює комісію депутат районної ради Скорик Віталій Григорович. В полі зору постійної комісії знаходяться питання дотримання земельного законодавства, охорони навколишнього середовища контролю та ефективного  використання земельних ресурсів. У звітному періоді комісія працювала злагоджено. Головними критеріями цієї комісії були принциповий підхід  до обговорення питань на засіданнях, відповідальне ставлення до відпрацювання  власних рекомендацій, здійснення  контролю за їх виконанням.  Комісія працювала також над виконанням Закону України « Про оцінку земель».

Постійна комісія з питань сім’ї, молоді, гуманітарних питань та соціального захисту населення.

     До складу комісії входить 6 депутатів. Голова комісії - Мащенко Микола Петрович. Слід відмітити, що комісія  працює злагоджено та ефективно, бо має в своєму складі досвідчених депутатів, що працюють не одне скликання.  Окрім проектів рішень сесій, депутати на засіданнях комісії заслуховували питання, згідно плану роботи. Всі депутати, члени комісії, під час її засідань активно приймають участь в обговоренні питань та наданні пропозицій для більш ефективного їх вирішення. Крім того, при районній раді утворені і працюють комісія з питань поновлення прав реабілітованих: робота проводиться в міру надходжень заяв спадкоємців реабілітованих щодо виплат компенсацій за втрачене під час розкуркулювання майно у відповідності до  Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» та професійна комісія з питань створення фермерських господарств, яка здійснює реалізацію права громадян на створення фермерського господарства  як форми підприємницької діяльності, а також робоча група з перегляду регуляторних актів.

Управління майном  спільної власності територіальних  громад сіл та селищ району

     Органи місцевого самоврядування згідно  чинного законодавства мають право володіти, розпоряджатися та користуватися комунальним майном. Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селищ Срібнянського району включає 26 бюджетних установ – заклади в сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення та комунальна установа «Трудовий архів Срібнянського району». На початку 2019 року була проведена інвентаризація даних об’єктів. Протягом звітного періоду відбулася передача у комунальну власність Срібнянської селищної ради об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та селищ району: «Срібнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» та  насосної свердловини, що знаходилась на балансі Срібнянської центральної районної лікарні. Рішенням двадцять восьмої сесії районної ради від 24.09.2019 р. №262 були внесені відповідні зміни до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селищ Срібнянського району. Виконавчим апаратом районної ради  надавалась методична допомога в оформленні документів щодо передачі, списання, відчуження, надання в оренду об’єктів спільної власності та оформленні договорів оренди майна.

Висвітлення діяльності

     Срібнянська районна рада та її керівництво працює за принципами публічності, прозорості та відкритості, керуючись у своїй діяльності Законом України  "Про доступ до публічної інформації" та іншими законодавчими актами. На виконання вимог Закону України  "Про доступ до публічної інформації" основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно оновлюється. Питання, що вносяться на розгляд сесій районної ради, своєчасно розміщуються на інтернет-сторінці, а тому депутати мають змогу знайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами до них, належно готуватися до пленарних засідань. Після завершення сесій усі рішення районної ради обов’язково оприлюднюються у визначені терміни. На сайті постійно оновлюється інформація про діяльність депутатського корпусу, анонсуються планові заходи районної ради, а також розміщується інформація про їх проведення. Всі заходи, які проводить районна рада, поза всяким сумнівом, є відкритими для представників громади та засобів масової інформації, які також висвітлюють події, що відбуваються в районній раді. Районна рада активно співпрацює з газетою "Срібнянщина", представники якої постійно беруть участь у роботі сесій райради та інших заходах. Протягом звітного періоду в газеті  «Срібнянщина»  було надруковано цілий ряд публікацій про роботу ради, зокрема,  проведення пленарних засідань. Друкувались матеріали про нагородження відзнаками районної ради кращих працівників підприємств, установ та організацій району. Зокрема, за звітний період Почесною грамотою обласної ради нагороджено 2 чоловіки, спільною грамотою районної державної адміністрації та районної ради  - 2 особи, Почесною грамотою районної ради  30 осіб.  Винесено Подяки голів: обласної ради - 1особі, районної ради – 49 особам.

Робота із депутатськими запитами, зверненнями громадян

     Відповідно до статті 49 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні», статей 21-22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та розділу третього статті 111 Регламенту роботи, депутати  районної ради протягом звітного періоду продовжували   використовувати у своїй діяльності  таку форму  роботи, як депутатський запит. Через районну раду депутат має можливість звернутись зі своїм запитом до голови районної ради,  керівників підприємств, установ, організацій розташованих на території району незалежно від форм власності, а також до голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів, управлінь та інших служб, щодо вирішення питання, надання офіційного роз’яснення або викладення позиції з питань, що мають  суспільне значення і належать до відання районної ради. Позитивно і ефективно з точки зору контролю є практика аналізу   реалізації депутатських запитів  на пленарних  засіданнях ради. У районній раді налагоджена системна робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права громадян на письмові та усні звернення, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді. Згідно із Законом України "Про звернення громадян", затверджено графік прийому громадян головою районної ради, хоч прийом фактично ведеться щоденно. Звернення громадян повною мірою забезпечують зв’язок між районною радою та мешканцями району, надають можливість  через проблеми окремого заявника бачити проблему громади, чи окремо взятого старостинського округу або якогось населеного пункту. За звітний період до районної ради надійшло від організацій, установ та підприємств районного, обласного значення понад 600 листів та звернулося 289 громадян. Найчастіше порушувалися питання: про надання матеріальної допомоги,  про проблеми з вирішенням земельних питань, про проблеми з пенсійним забезпеченням, про надання та оформлення субсидій, а також питання щодо освітлення та ремонту доріг, водопостачання та водовідведення. Звернення громадян, які надходили під час особистого прийому, під час виїзних прийомів, завжди намагалася вирішити на місці, не переводячи проблемні питання громадян в паперову бюрократію. Вирішено майже всі питання, які належать до компетенції районної ради. Інші направлені для відповідного реагування у відповідні інстанції.

                                    Виконавчий апарат районної ради

     Відповідно до наданих законом повноважень, голова районної ради здійснює керівництво і відповідає за організацію роботи виконавчого апарату районної ради. Хочу сказати, що робота виконавчого апарату в звітному періоді була організована на належному рівні. Виконавчий апарат в своїй практичній діяльності керувався Конституцією України, Законами України, іншими нормативними документами та забезпечував здійснення повноважень ради і діяв на підставі Регламенту роботи районної ради та Положення про виконавчий  апарат. Протягом звітного періоду виконавчий апарат здійснював організаційне, правове, інформаційне,  аналітичне,  матеріально-технічне забезпечення  діяльності ради, її органів, депутатів, сприяв здійсненню  радою взаємодії  та зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування. Діяльність виконавчого апарату протягом звітного періоду  відзначалась відповідальною і змістовною підготовкою  матеріалів, достатнім рівнем проведення експертиз проектів рішень, які вносились на пленарні засідання ради, що свідчить про достатню освітню, професійну і фахову підготовку працівників. Своєчасно і якісно готуються матеріали на наради, засідання постійних комісій, президії та пленарних засідань ради. Відсутні нарікання на роботу виконавчого апарату, як  з боку обласної ради так і з боку депутатів районної ради.

Протидія та запобігання корупції

     Депутатський корпус та працівники   виконавчого апарату районної ради працюють  відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Срібнянській районній раді та її виконавчому апараті. Для попередження реального чи потенційного конфлікту інтересів, що виникає під час розгляду на сесіях ради окремих питань,  подається заява про відмову брати участь у голосуванні з даного питання. Працівниками виконавчого апарату районної ради проведена консультативно-роз'яснююча робота щодо заповнення та подачі електронних декларацій. Оскільки, щорічно, відповідно до статті 45 Закону «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов’язані подати електронні декларації. Виконання зазначених заходів постійно контролюється керівництвом ради та проводиться робота щодо вивчення нового законодавства та внесених змін до діючих Законів.

Співпраця з органами місцевого самоврядування

     Успішному розв'язанню багатьох соціально-економічних проблем, які  стоять  перед територіальними громадами, сприяє співпраця між органами  місцевого самоврядування різних рівнів.  Саме завдяки спільній праці з Срібнянською селищною радою проводяться роботи щодо розвитку та облаштування територій району. Враховуючи постійні зміни в законодавстві  України, районна рада протягом звітного періоду приділяла увагу підвищенню професійного рівня керівників та працівників органів місцевого самоврядування. В Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування і організацій свою кваліфікацію підвищували працівники виконавчого апарату районної ради та працівники Срібнянської селищної і Васьковецької сільської рад.

Реалізація бюджетного процесу

      Невід'ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу. Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях районної ради. Рішення ради завжди оприлюднювались на офіційному сайті районної ради та друкувалися в газеті «Срібнянщина».

Спільно з фінансовим відділом районної державної адміністрації та постійною комісією районної ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку району, своєчасно і оперативно здійснювався перерозподіл  бюджетних призначень видаткової частини районного бюджету з метою використання наявних фінансових ресурсів та забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ.

Хочу відмітити, що між районною та Срібнянською селищною радами існує тісна співпраця в фінансових питаннях, завдяки чому зроблено немало добрих справ. В зв’язку з тим, що відрахування платників податків надходять до селищного бюджету і в районному бюджеті недостатньо коштів на фінансування бюджетних установ, протягом звітного періоду відбувалася передача коштів з селищного бюджету до районного. За поточний рік на утримання центральної районної лікарні було передано коштів в сумі 3045730,00 грн., на утримання комунального некомерційного підприємства «Срібнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» – 234000,00 грн., на утримання територіального центру та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 4560400,00 грн. та 31400,00 грн. відповідно, на утримання трудового архіву – 100000,00 грн. Також здійснювався перерозподіл коштів з місцевого бюджету в районний на відшкодування витрат громадянам, які отримують програмний гемодіаліз в сумі 54500,00 грн., на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 150000,00 грн., компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку – 35000,0 грн. та на компенсацію пільг по зв’язку – 32000,00 грн. Профінансована субвенція на придбання насоса для котельні адмінбудинку районної ради на суму 23952,00 грн. За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток та коштів місцевого бюджету було придбано медичне обладнання для Срібнянської центральної районної лікарні на суму 198,7 тис. грн., з них 58,7 тис. грн. кошти місцевого бюджету та для комунального некомерційного підприємства «Срібнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» - 97,5 тис. грн. На придбання меблів, медичного обладнання для Харитонівського ФАПу – 69,6 тис. грн. Надана інша субвенція селищному бюджету на ремонт танцювального майданчика в смт Срібне – 15 тис. грн. та облаштування приміщення для спортивної секції по тренуванню із дзюдо – 45 тис. грн.

     У районній раді голова ради є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради, адміністративної будівлі та виконавчого апарату. За поточний період на утримання адмінбудинку експлуатаційні витрати становлять 422466,13 грн. Зокрема: оплата водопостачання та водовідведення – 4256,53 грн.; оплата за вивезення твердого побутового сміття – 2398,50 грн.; оплата природного газу та розподілу природного газу – 198269,34 грн.; утримання твердопаливної котельні – 121678,20 грн., з яких придбано паливні брикети з лушпиння соняшника на суму 121500,00 грн.; оплата енергоносіїв – 95863,56 грн. Частина даних витрат була відшкодована орендарями. У 2019 році для поліпшення та прискорення обробки бухгалтерських даних та звітності придбано ноутбук. На керівництво районної ради покладена велика відповідальність за безаварійну експлуатацію опалювальних котлів та безперебійне постачання тепла на адміністративний будинок, в якому розміщено і працює сім організацій і установ райцентру. Саме тому в котельню адмінбудинку придбано мембрану компенсатора ємністю 200 л води, розробляється проектно-кошторисна документація для облаштування засобами дистанційної передачі даних на комерційних вузлах обліку природного газу.

Шановні депутати!

     Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, кожної постійної комісії, президії, сесійна робота і, безумовно, робота виконавчого апарату районної ради. Вважаю, що потужний потенціал депутатів всіх рівнів, їх професіоналізм та наше спільне бажання працювати для людей дозволять нам і в подальшому вирішувати найскладніші завдання, які ставить сьогодні життя. Хочу подякувати всім жителям району за підтримку, порозуміння, конструктивну критику, яку завжди враховує місцева влада. Окремо хочу висловити вдячність керівникам та працівникам органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, установ, організацій  за взаєморозуміння та підтримку у розв’язанні існуючих проблем громади району.

Хочу також подякувати народним депутатам України  восьмого скликання Олегу Миколайовичу Дмитренку, Кодолі Олександру Михайловичу, народному депутату України дев’ятого скликання Зубу Валерію Олексійовичу, депутату обласної ради Миколі Петровичу Дейкуну, депутату Срібнянської селищної ради Дмитренку Миколі Михайловичу за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, за той факт, що робота ради з декларативного характеру перетворилася у дієві зрушення, за те, що ми бачимо реальні проблеми, які турбують наших виборців, за небайдужість і готовність працювати на благо громади району. Тільки об’єднавши зусилля, на основі взаємної довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки кожного окремого виборця ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.  Зичу всім миру,  успіхів та плідної праці на благо жителів громади на благо нашого Срібнянського краю!