<<<1 - 11 з 189>>>


14 Квітня 2021 16:44Новина

13 квітня 2021 року помер Чепелик Володимир Андрійович, багаторічний беззмінний Голова Національної спілки художників України, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, академік НАМУ, профессор.

Департамент культури і туризму, національностей  та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації висловлює співчуття  рідним і близьким  в зв’язку з тяжкою втратою. 

Володимир Андрійович був видатним скульптором, людиною світлої

14 Квітня 2021 11:37Новина

Гастроспадщина України: традиції гостинності від Плисківської громади

КАША «БАБКА» ВІД ПЛИСКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Географічні дані: Плисківська територіальна громада Чернігівської області.

Носіями цього елементу є старші представники Плисківської громади, які передають рецепт від покоління до покоління.

Опис: традиційна страва Плисківської громади. На Лівобережному Поліссі у середині нашого століття була перша згадка про кашу з крохмальних млинців.

Вік носіїв елемента нематеріальної культурної

13 Квітня 2021 12:47Подія

13 квітня 2021 року розпочався Священний для мусульман місяць Рамада́н

13 квітня розпочався Священний місяць Рамадан, який триватиме до 13 травня.

Рамадан – це місяць обов'язкового для мусульман посту.

У останні десять днів місяця настає ніч аль-Кадр (ніч могутності, ніч приречення). На честь закінчення Рамадану проводиться свято розговіння. У цей день мусульмани здійснюють святкову молитву і виплачують обов'язкову милостиню.

Рамадан є Священним місяцем 

13 Квітня 2021 11:28Подія

Онлайн-конференція "Розвиток ділового туризму та MICE завдяки внутрішнім подіям"

14 квітня з 11:00, тривалысть: 1 ч. 30 мин.

Доступно всем  · Все в сети Facebook и вне ее

MICE (Meetings-Incentive-Conferences-Events) та діловий туризм вже давно стали важливими елементами туристичної галузі в багатьох провідних країнах світу. Вони забезпечують сталий розвиток галузі шляхом збільшення потоку відвідувачів, проведенням міжнародних ділових подій та виставкових заходів.

Одним із головних завдань ДАРТ на 2021 рік є популяризація України як нового напрямку ділової гостинності на міжнародних ринках з чудовими можливостями та широкими

13 Квітня 2021 11:24Новина

Духовенство Чернігівщини у рамках глобального екологічного проекту «Озеленення України» взяло участь у Всеукраїнській акції «1 000 000 дерев за 24 години»

10 квітня, у рамках глобального екологічного проекту “Озеленення України”, представники духовенства області взяли участь у Всеукраїнській акції “1 000 000 дерев за 24 години”. Священнослужителі спільно з працівниками державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» висадили саджанці дерев на одній з ділянок лісового господарства.
Довідково. Всеукраїнська акція «Озеленення України: один мільйон

13 Квітня 2021 10:21Новина

Гранти міжнародної співпраці House of Europe

House of Europe надасть до 50 000 євро на спільні культурні проєкти українських та європейських організацій. Дедлайн – 20 квітня 2021 року.

Хто може взяти участь?

• Тандеми організацій з України і ЄС або з України і Великої Британії учасники яких:
• неприбуткові державні або громадські організації;
• працюють у сфері культури та креативних індустрій;
• мають досвід втілення культурних проєктів;
• юридичні особи.

Що ви отримаєте:

• Можливість втілити інноваційний проєкт, який ви з гордістю додасте до портфоліо організації.
• До 50 000 євро на основні витрати: гонорари, консультації з експертами,

12 Квітня 2021 14:57Новина

Міжнародний дитячий фестиваль живопису в Кермані (Іран)

Муніципалітет Кермана запрошує дітей віком від 5 до 15 років з усього світу взяти участь в Міжнародному дитячому фестивалі живопису в Кермані.

Термін подачі заявок - червень 2021 року.

Мета: Оскільки малювання - це спільну мову дітей у всьому світі, проведення цього заходу є ефективним кроком для підвищення рівня обізнаності дитини про різні аспекти життя і, з іншого боку, підвищує їх бажання брати участь в культурних і соціальних змаганнях серед оточуючих дітей. світ. Це може бути вправа для дітей, щоб вони брали участь у створенні кращого майбутнього для світу. З огляду на, що місто Керман відомий як один з кандидатів на створення міста, доброзичливого до дітей, проведення таких заходів може стати важливим і корисним кроком на шляху до досягнення кінцевої

12 Квітня 2021 09:00Новина

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Найстрашнішою сторінкою людської історії стала історія нацистських таборів. Існувало декілька типів таборів: трудові, транзитні, гетто, для військово полонених, табори знищення. Попри істотні відмінності у призначенні й специфіці функціонування, всі табори стали безупинним конвеєром смерті. На землях окупованої ворогом України було створено понад 250 таборів для радянських військовополонених. Саме до такого типу відносять табори,

09 Квітня 2021 15:17Новина

Українських священнослужителів щепитимуть на 2 етапі вакцинації проти COVID-19

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ) з вакцинокерованих інфекцій “прирівняв” священнослужителів до соціальних працівників. Тепер духівники можуть отримати щеплення проти COVID-19 на 2-му етапі вакцинації, відповідно до дорожньої карти.

“Рекомендувати МОЗ України “прирівняти” служителів офіційно зареєстрованих в Україні церков і релігійних організацій до соціальних працівників”, - йдеться в протоколі засідання штабу.

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір

08 Квітня 2021 09:00Подія

8 квітня – Міжнародний день ромів

8 квітня, у світі відзначають Міжнародний день ромів – свято ромської культури, історії та національної ідентичності. Згідно з даними перепису населення від 2001 року в Україні проживає 47 587 ромів. Утім, громадські організації вважають, що це число давно не є актуальним. Рада Європи оцінює приблизну чисельність

05 Квітня 2021 14:08Подія

Онлайн-семінар "Гендерна рівність"

        05.04.2021 р. представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації  взяли участь в онлайн - семінарі «Гендерна рівність», який проводився в рамках методичного та просвітницького супроводу Українським центром культурних досліджень щодо реалізації положень Конвенції ЮНЕСКО 2005 року «Про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження».

 

 

<<<1 - 11 з 189>>>