<<<1 - 11 з 78>>>


13 Квітня 2021 14:35

УСПІШНО ЗАВЕРШЕНО ПЕРШИЙ ЕТАП РЕФОРМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

Оновлення нормативної бази стало першим етапом реформи шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку було затверджено і опубліковано на сайті Кабінету Міністрів.

Нові норми мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей. У документі міститься інформація про розподіл білків, жирів та вуглеводів, які мають містити страви, пропоновані школярам упродовж дня.

Особливу увагу під час організації харчування приділяють зниженню кількості спожитого цукру. Вміст цукрів у харчових продуктах, призначених для продажу у буфетах, торговельних апаратах, які пропонуються школярам, та у харчових продуктах, що використовуються для приготування готових страв, обмежується на рівні не більш ніж 10 грамів на 100 грамів/мілілітрів харчового продукту.

З-поміж інших змін

09 Квітня 2021 15:52

ЗАВТРА ВІДБУДЕТЬСЯ ПРОБНЕ ЗНО 2021 У БІЛЬШОСТІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Завтра, 10 квітня, у більшості регіонів України відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року. В Києві, Чернігівській та Миколаївській областях воно пройде 24 квітня.

До пунктів тестування необхідно з'явитися до 10:50. Тестування розпочнеться близько 11:00.

Вхід учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності:

  • паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу);
  • запрошення-перепустки.

Запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування, розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Для входу до особистого кабінету учасника ПЗНО необхідно увести логін та пароль, отримані від регіонального

09 Квітня 2021 15:52

НА ПЛАТФОРМІ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН» РОЗПОЧАВ РОБОТУ «КАБІНЕТ УЧИТЕЛЯ»

 

На онлайн-платформі «Всеукраїнська школа онлайн» розпочав роботу інструмент «Кабінет учителя». За допомогою нього вчителі зможуть організовувати віртуальні класи та слідкувати за успішністю учнів. Крім того, оновлено дизайн платформи. Новий інструмент було презентовано сьогодні, 8 квітня 2021 року, під час тематичного вебінару.

«Кабінет вчителя – це стратегічний крок для розвитку національної платформи "Всеукраїнська школа онлайн". Наступний важливий крок – це запуск мобільних застосунків для iOS та Android, щоб онлайн-навчання для дітей стало ще зручнішим та доступнішим», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

08 Квітня 2021 17:45

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ФІНАНСОВУ АВТОНОМІЮ ЗВО ТА УНОРМУВАТИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ ЗА ДУАЛЬНОЮ ФОРМОЮ – ПРІОРИТЕТНІ ДІЇ УРЯДУ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського та за підтримки Уряду у 2021 році команда Міністерства освіти і науки України має намір реалізувати важливі кроки у сфері вищої освіти. Вказана робота здійснюватиметься на виконання плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

"Забезпечення повної фінансової автономії закладів вищої освіти для провадження своєї діяльності – пріоритет у сфері вищої освіти. ЗВО матимуть широкі повноваження самостійно розпоряджатися коштами, визначати внутрішню систему та рівень оплати праці, вільно залучати інвестиції, водночас залишаючись неприбутковою організацією з усіма наявними податковими пільгами", – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

МОН продовжить створювати належні умови для надання освіти в українських ЗВО громадянам України,

08 Квітня 2021 17:45

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: ПРОДОВЖЕННЯ РЕФОРМИ «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА», РОЗВИТОК ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ І ПОЗАШКІЛЛЯ – З-ПОМІЖ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДУ

Продовження реформи «Нова українська школа», затвердження модельних навчальних програм для базової середньої освіти, розвиток інклюзивної освіти і позашкілля, а також підготовка до участі України в дослідженнях PISA-2022 і TIMSS – з-поміж пріоритетів МОН і Кабінету Міністрів на поточний рік. Про ці та інші наміри йдеться у плані пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженому 24 березня.

«На 2021 рік Уряд і МОН планують системно розвивати шкільну освіту. Зокрема, це стосується продовження реформи “Нова українська школа”, створення умов для впровадження старшої профільної школи, розвитку позашкілля та інклюзивної освіти. За цей рік ми також плануємо ухвалити низку нормативних документів, необхідних для впровадження змін, які потребує шкільна освіта», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

07 Квітня 2021 17:02

РОЗВИТОК ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ – У ФОКУСІ ПЛАНУ ПРІОРИТЕТНИХ ДІЙ УРЯДУ НА 2021 РІК

 

На Урядовому порталі оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України щодо плану пріоритетних дій на 2021 рік.

«Серед завдань, що поставлені нами на 2021 рік, – розширення доступу дітей до якісної дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої та професійної освіти. Це дасть змогу формувати в учнів необхідні для життя компетентності, зокрема громадянські. Також заплановано впровадження нових підходів до організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, підвищення престижності педагогічної праці та заохочення педагогів до особистого і професійного зростання. Також серед пріоритетів – забезпечення фінансової автономії закладів вищої освіти для провадження своєї діяльності та удосконалення законодавства у сфері науки і технологій», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Згідно з планом, у 2021 році команда МОН має намір здійснити кроки та конкретні дії для реалізації

07 Квітня 2021 16:59

ЯКІСНА І ДОСТУПНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА – ОДИН ІЗ КЛЮЧОВИХ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДУ НА 2021 РІК, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

 

Кабінет Міністрів визначив якісну та доступну дошкільну освіту одним із ключових пріоритетів на 2021 рік. У плані пріоритетних дій Уряду йдеться про 5 кроків щодо дошкілля, з-поміж яких – розроблення нового Закону «Про дошкільну освіту», оцінка якості дошкільної освіти за методикою ECERS-3 та нові місця у дитсадках. Відповідний документ було затверджено 24 березня.

«Якісна та доступна дошкільна освіта продовжує залишатись одним із ключових пріоритетів та напрямів роботи МОН. Цьогоріч було затверджено Базовий компонент дошкільної освіти, який є Державним стандартом дошкільної освіти, а наразі триває його впровадження. Також затверджено і зміни до Положення про заклад дошкільної освіти, яке визначає основні засади діяльності дитсадків. З-поміж планів на цей рік – розроблення та подання

07 Квітня 2021 16:59

8 КВІТНЯ – ПРЕЗЕНТАЦІЯ "КАБІНЕТУ ВЧИТЕЛЯ" НА ПЛАТФОРМІ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН"

8 квітня відбудеться вебінар щодо розширення функціоналу електронної платформи "Всеукраїнська школа онлайн". Для того, щоб кожен учитель міг ефективніше організувати процес дистанційного та змішаного навчання, на допомогу приходить "Кабінет вчителя ВШО".

Під час вебінару можна буде дізнатися про можливості кабінету, особливості його налаштувань та головні переваги.

Спікери:

  • Артур Селецький, заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
  • Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції;
  • Анна Сидорук, керівник проєкту ВШО, операційний директор ГС "Освіторія", експерт з освітніх інновацій;
  • Олександр Папіш, технічний директор ГС "Освіторія", експерт з онлайн-освіти.

Дата і час: 8 квітня, четвер, о 16:00.

Трансляція: на Facebook-сторінках МОН та Всеукраїнської школи онлайн.

Кабінет вчителя ВШО – це новий важливий інструмент, що допоможе зробити процес онлайн-навчання якіснішим та більш організованим. За допомогою кабінету вчитель зможе відстежувати успішність кожного учня та влаштовувати дискусії.

Над розробкою Всеукраїнської школи онлайн, її контентом та функціоналом командно працюють Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації, Український інститут розвитку освіти та ГС "Освіторія".

 

01 Квітня 2021 11:53

ВІДПОВІДНІСТЬ ШКІЛЬНИХ ЇДАЛЕНЬ ВИМОГАМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА – ПІД ОСОБЛИВИМ КОНТРОЛЕМ МОН ТА МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

 

Протягом 2020 року територіальні органи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (ДПСС) обстежили понад 22 тисячі закладів освіти щодо відповідності харчоблоків вимогам санітарного законодавства. Під час моніторингу було встановлено, що харчоблоки 159 закладів загальної середньої освіти з 18 областей України не відповідали вимогам санітарного законодавства.

Серед основних порушень, які були виявлені ДПСС під час перевірки, можна виділити відсутність холодильного обладнання та використання застарілого обладнання, експлуатація старих будівель і приміщень, що потребують капітального ремонту. У зв’язку з цим було складено та направлено до відповідних місцевих органів виконавчої влади довідки з пропозиціями щодо усунення

01 Квітня 2021 09:12

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ УТВОРИВ РАДУ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».

Документ має на меті сприяння модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту, а також створення умов для формування й розвитку актуальних професійних компетентностей людини для її успішної професійної діяльності та самореалізації.

Зокрема, цим указом утворена Рада з питань розвитку професійної (професійно-технічної)

01 Квітня 2021 09:11

МОН ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ ЄДИНУ ЦЕНТРАЛІЗОВАНУ БАЗУ ДАНИХ ПОЗАШКІЛЛЯ

 

Міністерство освіти і науки України та ІТ-компанія «SoftServe» підписали меморандум про співпрацю, який передбачає цифрову трансформацію позашкільної освіти шляхом створення єдиної централізованої бази даних та запровадження електронної освітньої системи.

«Наразі ми працюємо над створенням інформаційно-аналітичної системи у сфері позашкільної освіти. Ця ланка освіти спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у науці, культурі, спорті, техніці, різних видах творчості. Участь дітей у різних гуртках є важливою складовою становлення особистості та розвитку здібностей, зокрема реалізації можливостей дітей з особливими освітніми потребами», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький розповів, що система допоможе користувачам:

  • обирати найближчі за місцем проживання та напрямом діяльності гуртки, клуби, секції;
  • бачити графік роботи та популярність гуртка (відвідуваність, наповненість груп);
  • моніторити рівень матеріально-технічного забезпечення закладів позашкільної освіти та бачити кадрову наповнюваність
<<<1 - 11 з 78>>>