1

back

Про ситуацію, що склалась на залізничній станції Мена, внаслідок скупчення залізничних цистерн із зрідженим газом

09 березня 2017

Такою була тема засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів голова районної державної адміністрації Валерій Щукін.

На засідання комісії були запрошені: Федоренко В.Ю. – заступник керівника Менської місцевої прокуратури, Гаврись О.М. – начальник Менського відділу поліції ГУ НП в Чернігівській області, Скляр І.В. – заступник Менського міського голови, Пилипенко Ю.І. - начальник залізничної станції Мена, Коваленко В.Ф – директор Менської ГНС ТОВ «Харківрегіонгаз».

Валерій Щукін проінформував присутніх про те, що станом на 09 березня на приймально-відправних коліях залізничної станції Мена знаходяться 57 залізничних цистерн із зрідженим газом (пропан, пропан-бутан) адресованих Менській ГНС ТОВ «Харківрегіонгаз», а 10 березня очікується прибуття ще 6 залізничних цистерн.

Керівники вищезгаданих підприємств повідомили, що з початку березня місяця Менська ГНС не може розвантажити залізничні цистерни із зрідженим газом тому, що у цистернах міститься близько 2000 тонн сировини, а резервуари Менської ГНС можуть прийняти на зберігання лише 600 тонн зрідженого газу. Крім того, у зв’язку з забороною руху важковагового транспорту у весняний період, відвантаження зрідженого газу споживачам здійснюється в невеликих обсягах.

Для забезпечення охорони залізничних цистерн із зрідженим газом з 06 березня залучена воєнізована охорона залізниці, патрулювання також здійснює черговий наряд Менського відділу поліції ГУ НП в Чернігівській області.

З метою запобігання скупчення цистерн із скрапленим газом на станції Мена Конотопська дирекція залізничних перевезень направила клопотання в.о. начальника регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» про введення конвекційної заборони на відвантаження скраплених газів на адресу отримувачів зрідженого газу ПАТ «Чернігівгаз» та ТОВ «Глуско-Україна»

З урахуванням обговорення для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій комісія вирішила:

1. Рекомендувати директору Менської ГНС ТОВ «Харківрегіонгаз»:

1.1. Звернутися до підприємств-споживачів зрідженого газу для прискорення його відвантаження;

1.2. Забезпечити моніторинг стану навколишнього середовища в місті відстою цистерн на залізничній станції Мена.

2. Керівництву Менської залізничної станції спільно з відділом поліції ГУ НП в Чернігівській області забезпечити надійну охорону цистерн із зрідженим газом на приймально-відправних коліях залізничної станції Мена.

3. Менському районного відділу Управління ДСНС України у Чернігівській області відпрацювати інструкцію взаємодії на випадок виникнення надзвичайної ситуації з витоком зрідженого газу із залізничних цистерн.

4. Менській міській раді, у зв’язку з розміщенням цистерн із зрідженим газом на залізничній станції Мена, організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення міста.

Відділ з питань цивільного захисту,
взаємодії з правоохоронними органами та
оборонної і мобілізаційної роботи апарта РДА