1

back

Влаштування дітей в сім’ї залишається актуальним

01 листопада 2017

На позачерговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини при Менській райдержадміністрації, яку провів заступник голови райдержадміністрації Микола Петрушенко, розглядалися важливі питання соціального захисту прав дітей.

Було прийнято рішення про надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав жительки с. Сахнівка по відношенню до малолітньої дитини та жителя м. Мена відносно 4 його неповнолітніх дітей, які виховуються в інтернатних закладах області за заявою батьків. Також члени комісії визначили часи спілкування жителя м. Мена з його малолітнім сином.

Микола Петрушенко зазначив, що внаслідок не завжди ефективної профілактичної роботи з сім’ями, відсутності фахівців із соціальної роботи на місцях, відмічається збільшення кількості дітей, які опинились за межами сім’ї та акцентував на важливості влаштування таких дітей до сімейних форм виховання.

Довідково

Про розвиток в районі сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Забезпечення загальнонаціонального пріоритету щодо захисту прав дітей, і особливо тих, які в силу різних обставин життя втратили піклування рідних батьків, реалізується через розвиток сімейних форм виховання.

Станом на 01.01.2017 в районі нараховувалось 6027 дітей, з яких 66 - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 109,5 на 10 000 дитячого населення.

Впродовж останніх років кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування то скорочується то різко збільшується ( у 2015 році – 16 дітей, 2016 рік – 2 дітей, впродовж 2017 року - вже 9 отримали статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі 9 діток влаштовані до сімейних форм виховання (2– усиновлено, 4 – під опіку, піклування, 3 – дитячі будинки сімейного типу. Жодна дитина не була влаштована до інтернатного закладу.

Всього станом на 01.10.2017 сімейними формами виховання в районі охоплено 90.9% дітей такої категорії. З загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку, тільки 3 діток виховуються в інтернатних закладах.

Пріоритетною формою влаштування - визначено усиновлення дітей.

Впродовж 10 місяців 2017 року нашими співвітчизниками в районі було усиновлено 2 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, іноземцями – 1 дитина

На даний час в районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) в якому виховується 8 дітей та 15 прийомних сімей, де виховується 19 дітей. З початку року 2 дітей влаштовано до ДБСТ, що становить 66,6% до прогнозованих показників на 2017 рік.За інформацією
служби у справах дітей райдержадміністрації