1

back

18 травня 2011

Обговорили питання організації професійного навчання на перспективу

18 травня в Чернігівському обласному центрі зайнятості відбулося засідання робочої групи «Реформа соціальної сфери і підвищення якості життя» Регіонального комітету з економічних реформ, на якому розглянули питання організації професійного навчання безробітних для задоволення перспективних потреб роботодавців у кадрах. Участь у засіданні взяли представники влади, служби зайнятості, навчальних закладів та роботодавці області.

Про роботу служби зайнятості щодо задоволення потреб роботодавців у кадрах розповіла директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка. Зокрема, вона зазначила, що позитивні тенденції в економіці сприяють збільшенню кількості вільних робочих місць. Але вже сьогодні відчувається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Лідія Падалка наголосила на необхідності створення злагодженої системи підготовки та перепідготовки кадрів у зв’язку зі збільшенням попиту роботодавців на кваліфікованих працівників.

- Роботодавці вже сьогодні потребують кваліфікованих фахівців, які можуть працювати на новому обладнанні за новітніми технологіями. На жаль, на зареєстрованому ринку праці не завжди є затребувані фахівці, - зауважила Лідія Падалка. - Сьогодні служба зайнятості має всі можливості, щоб підготувати потрібного роботодавцю працівника. Протягом 2010 року за направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 4,4 тисячі безробітних громадян. За 4 місяці поточного року ще 2,5 тисячі осіб. 90% з них були працевлаштовані відразу на конкретні робочі місця під замовлення роботодавців. Безробітні навчаються безпосередньо на підприємствах та професійно-технічних навчальних закладах. Але освітою не завжди враховується специфіка профпідготовки дорослого населення, що не дозволяє в повній мірі забезпечити потреби промисловості у кількісних обсягах та у якості підготовки. Служба зайнятості створила власні центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Сьогодні це найкращі заклади у своїй категорії з новітньою навчально-виробничою базою. Крім найбільш популярних професій та спеціальностей, за якими навчають у центрах, планується розвиток рідкісних, за якими майбутнє.

Детально очільниця регіональної служби зайнятості зупинилася на організації професійного навчання безробітних для задоволення перспективних потреб роботодавців у кадрах.

- Професійна підготовка та перепідготовка кадрів для задоволення перспективних потреб роботодавців у кваліфікованій робочій силі є основою формування якісного трудового потенціалу та конкурентоспроможності населення регіону на ринку праці, - наголосила Лідія Падалка. У 2011 році в області прийняті декілька програм, які містять проекти інвестиційного розвитку до 2015 року. У кожній з них передбачені напрямки інвестиційної діяльності підприємств та перелік об’єктів, які будуть впроваджені. Отже сьогодні є необхідність в організації професійного навчання на перспективу під конкретні програми, інвестиційні проекти, у тому числі, спрямовані на розвиток інфраструктури районів та міст.

В обговоренні взяв участь начальник управління освіти і науки ОДА Анатолій Заліський, який поінформував про можливості професійно-технічної освіти регіону, зокрема, про навчально-практичні центри, створені на базах провідних професійно-технічних навчальних закладів області. Однак він зазначив, що сьогодні можливості освіти, на жаль, не завжди відповідають вимогам сучасного роботодавця до кадрів. Інші учасники засідання висловили своє бачення шляхів розв’язку даної проблеми.

З метою розробки та реалізації механізму організації професійного навчання на перспективу економічного та інфраструктурного розвитку, підвищення якості надання освітніх послуг, були прийняті пропозиції, зокрема:

- визнати організацію професійного навчання, в тому числі безробітних, для задоволення перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах одним з основних напрямків соціально-економічного розвитку області.

- розробити механізм реалізації професійної підготовки та перепідготовки робочої сили під перспективні інвестиційні проекти, у тому числі спрямовані на розвиток інфраструктури районів та міст.

За повідомленням обласного центру зайнятості