1
17 квітня 2020
Трансляція з кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини (Чернігів) розпочнеться 18 квітня о 23:55 год. і триватиме до 03:00 год. 19 квітня.
19 квітня
– 7:30 год. — Великодні богослужіння з Патріаршого собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви;
– 11:00 год. — Недільна Свята Меса Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Транслюватимуть Великодні богослужіння і на українських телеканалах.
18 квітня 2020 року
19 квітня православні християни східного обряду та греко-католики святкуватимуть Великдень. Цьогоріч свято проходитиме в умовах карантину.
Закликаємо жителів області не відвідувати храми у цей день і зустріти свято суто в домашньому колі. Дивитися прямі трансляції богослужінь по телебаченню.
Наразі на Чернігівщині вже зареєстровано 12 випадків захворювання на коронавірус. Троє людей одужали та виписані з лікарень. На жаль, є і один летальний випадок. Загалом в Україні 5106 хворих, 275 одужали, 133 померли.
Упродовж святкових днів існує велика ймовірність активізації повернення наших громадян з-за кордону. Також можуть приїхати родичі з інших міст та областей. До того ж великі скупчення людей біля храмів можуть спровокувати ріст захворювання.
Щоб зупинити поширення коронавірусу, в області запроваджуються додаткові обмеження на вихідні та у святкові дні з 13:00 18 квітня до 06:00 21 квітня.
Більш суворі карантинні заходи діятимуть у населених пунктах, що визначені осередками спалаху захворювання коронавірусу. Нагадаємо, їх 6: села Комарівка та Пам’ятне Борзнянського району, Стара Басань Бобровицького, Ніжинське Ніжинського, міста Корюківка та Носівка. Тут проведуть богослужіння у храмах у закритому режимі (без участі вірян), не буде освячення пасок біля храмів.
Нагадаємо, що в селі Ніжинське Ніжинського району встановлено КПП, перевіряються транспортні засоби на в’їзд та виїзд, проводиться дезінфекція, температурний скринінг пасажирів авто. Тут постійно працюють працівники Нацполіції, ДСНС та медики.
Головна мета всіх додаткових заходів ‑ спільно зробити все можливе, щоб уникнути сплеску інфекції після святкових вихідних.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
07 квітня 2020 року
Неправильне використання медичних масок знижує їхню ефективність.
Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Також маска попереджує зайві доторки руками до обличчя. Ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується.
Як надягати маску:
Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.
Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.
Коли треба застосовувати рукавички:
Як знімати рукавички:
Рукавички заборонено мити чи обробляти дезінфектантами, щоб використовувати повторно. Мікроорганізми не можуть бути абсолютно видалені з їхньої поверхні, до того ж втрачається цілісність структури рукавичок.
Рукавички надягають останніми з усіх засобів індивідуального захисту.
Центр громадсбкого здоров'я МОЗ України
07-04-2020 | 18:03
Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.
Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?
Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.
Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.
Якщо я самотня людина похилого віку, в якої немає можливості купити продукти та ліки. Що мені робити?
Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.
Крім того, у вас є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.
Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?
Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.
Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги?
Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси.
Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.
Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.
Якщо мені більше 60 років, і в мене з’явились симптоми коронавірусоної хвороби. Що мені робити?
Якщо у вас є сімейний лікар — телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).
Не йдіть до нього і не сидіть в черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить або у вас не підписана декларація — викликайте швидку (103) або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.
Там же вам дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.
Якщо мені більше 60 років, але я працюючий пенсіонер. Чи можу я ходити на роботу?
Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках ваш роботодавець має перевести вас у режим віддаленої роботи у визначеному вами місці самоізоляції або надати відпустку на період дії карантину.
Що таке об’єкти критичної інфраструктури?
До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:
1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;
2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни.
Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років?
Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.
Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?
Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції — ви можете це зробити.
Дотримуйтесь рекомендацій і будьте здорові!
Матеріали із сайту Кабінету Міністрів України
01-04-2020 | 11:11
Що робити, якщо у вас симптоми COVID-19?
Пам’ятайте, більшість респіраторних захворювань мають схожі симптоми.
Підстави для підозри COVID-19:
Якщо ви маєте симптоми COVID-19, не потрібно негайно йти до свого лікаря або в найближчу лікарню.
Не потрібно самостійно приймати рішення та йти на тестування стосовно наявності COVID-19. По-перше, рішення про необхідність тестування приймає ваш сімейний лікар або терапевт. По-друге, в лабораторії та лікарні збільшується ризик підхопити вірус, якщо поруч буде людина з коронавірусом.
Не потрібно робити тест на коронавірус людині зі звичайним ГРВІ.
Перше, що потрібно зробити, це - подзвонити лікарю, з яким укладено декларацію. Якщо ви не уклали декларацію, одразу телефонуйте на гарячу лінію з питань коронавірусу у вашій області, на гарячу лінію МОЗ 0-800-505-201 або Центру громадського здоров’я +38 044 425 43 54. Також можна подзвонити на Урядовий контакт-центр за номером 1545.
Подальший алгоритм дій вам скаже ваш лікар або оператор контакт-центру, на який ви зателефонували.
Запишіть та розмістіть так, щоб знайти найшвидше, наступні номери телефонів:
Подбайте про те, щоб у ваших батьків, бабусь, дідусів та інших літніх родичів також були номери телефонів, за якими вони можуть звернутися за консультацією та допомогою.
Що робити для профілактики коронавірусу та зменшення ризику поширення?
Загальні рекомендації щодо профілактики COVID-19:
Рекомендації щодо профілактики COVID-19 літнім людям:
Рекомендації щодо профілактики COVID-19 тим, хто працює в офісах, установах, підприємствах:
Джерела достовірної інформації
За інформацією Національної служби здоров'я України
03-04-2020 | 11:00
Один з основних заходів реагування у разі підтвердження діагнозу COVID-19 – встановлення контактних осіб, з якими впродовж останніх двох тижнів спілкувався хворий.
Який алгоритм дій встановлення контактних осіб та проведення подальших профілактичних заходів – прокоментував заступник директора Чернігівського обласного лабораторного центру Артем Ярошенко.
– При отриманні екстреного повідомлення про лабораторне підтвердження хворому діагнозу коронавірус обласний лабораторний центр невідкладно повідомляє про це свої підвідомчі установи та лікувальні заклади на місцях. Фахівці оперативно виїжджають за адресою проживання хворого, проводять там дезінфекцію і встановлюють контактних осіб.
Перша хвиля контактних осіб – це люди, які проживають разом із хворим, а також найближчі родичі та друзі, з якими спілкувався хворий. Друга хвиля – відповідно, особи, з якими контактували близькі, друзі чи співробітники хворого.
Так, у селі Комарівка Борзнянського району нашими працівниками оперативно встановлено 306 контактних осіб, з них 168 – першої хвилі, у Корюківці – 12 осіб (першої хвилі – 8).
У помешканнях хворих, а також там, де вони працювали та, ймовірно, перебували, оперативно проведено дезінфекцію.
Усі контактні особи перейшли на 14-денний режим самоізоляції, адже вони потенційно можуть бути носіями вірусу. Вони отримали пам’ятку про основні правила на період самоізоляції.
Списки контактних осіб передано до медустанов для постійного контролю за станом їхнього здоров’я, а також до Нацполіції – для контролю за дотриманням режиму самоізоляції.
Але надзвичайно важливо – і я на цьому наголошую – щоб хворі не приховували інформацію про свої контакти з потенційно зараженими вірусом людьми (до прикладу, тими, хто нещодавно повернувся з-за кордону). У випадку з першим хворим із Комарівки Борзнянського району: наразі так і не вдалося достойменно встановити джерело інфікування. А значить, і точно невідоме коло контактних осіб. А це унеможливлює максимально провести всі профілактичні заходи.
Ще раз наголошую жителям області! Будьте свідомими! Дотримуйтесь карантинних заходів. Уникайте спілкування з людьми, які нещодавно повернулися з інших країн. Не приховуйте інформацію про контактних осіб! Вчасно попереджайте лікарів (попередньо за телефоном) у разі прояву симптомів коронавірсу. Максимально самоізолюйтеся!
А відповідні служби у співпраці оперативно здійснюватимуть увесь комплекс необхідних заходів.
Читати також: Дотримання режиму самоізоляції – реальна можливість зменшити ризик захворювання на COVID-19
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації