1

back

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-у річницю виведення радянських військ із Афганістану

15-02-2021 12:51

З кожним роком все далі і далі в історію відходять події XX століття. Та серед них незабутніми для багатьох тисяч громадян України залишається участь у локальних військових конфліктах за кордоном своєї держави.

Найбільш масштабною, тривалою та трагічною була війна в Афганістані.

25 грудня 1979 року були введені десантні частини в Баграм, Кабул та інші великі міста, а згодом вони втяглися у бойові дії по всій території. Пік бойових дій припав на 1984 -1985 роки. 15 лютого 1989 року завершився виведення обмеженого контингенту радянських військ з республіки Афганістан.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Не забудеться це горе, не відболить іще кілька поколінь.  

 Поклали свої голови на афганській землі і наші земляки: Анатолій Бурковський (смт. Березна), Володимир Жила (с. Дубрівка), Петро Мордашко (с. Феськівка), Сергій Титовський (с. Киселівка), Валерій Яцухно (с. Городище).

 Сьогодні біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам відбулися меморіальні заходи по вшануванню тих, хто мужньо,  виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок на території інших держав.

 Слова вдячності за героїзм, високі моральні якості лунали у промовах виступаючих.  Почесною грамотою Менської міської ради за значний внесок у громадсько-політичну діяльність (розвиток ветеранського руху, участь у військово-патріотичному вихованні молоді) та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав були нагороджені учасники бойових дій в Афганістані Володимир Скляр, Василь Саєнко та Олександр Нестеренко.

 Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих на чужині воїнів. Настоятель Свято-Троїцької церкви отець Василь відслужив поминальну літію.

 

Фото Богдана Дурницького