1

back

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до весняно-польових робіт

25-02-2021 14:51

Щонайменше 700 безробітних області підвищать свою кваліфікацію, аби бути затребуваними роботодавцями з початком весняно-польових робіт. Про це повідомив начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Сергій Заровний. За його словами, наразі навчанням охоплено 60 шукачів роботи з різних куточків області. Зокрема лише в Менській територіальній громаді підвищили кваліфікацію 37 безробітних громадян. Ще близько 20 осіб розпочнуть навчання у середині березня.

Безробітні безкоштовно підвищують кваліфікацію на курсах цільового призначення, які організовуються Сумським та Рівненським центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямами, а саме: «Технології підготовки посівних площ та особливості вирощування зернових культур», «Технологічні особливості вирощування лісових культур та догляд за ними у сучасних умовах», «Безпечне ведення робіт водіями і трактористами-машиністами сільськогосподарського виробництва на підприємствах сільськогосподарської галузі» тощо.

 

Продовжуємо знайомство з центрами професійно  технічної освіти Державної служби зайнятості.

Харківський ЦПТО. Історія та розвиток

Харківському центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в липні цього року виповниться 13 років.

З моменту створення підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікацій у навчальному закладі пройшло 45 тисяч громадян України. І якщо в 2009 році у Харківському ЦПТО навчалося 1200 слухачів, то в 2020 році – вже 7000.

Такої позитивної динаміки вдалось досягти завдяки постійному розвитку. Лише протягом 2019-2020 років у Центрі проліцензовано чотири нові напрями підготовки. А всього їх наразі налічується 35, зокрема такі рідкісні, як «Виноградар» або «Оператор маніпулятора для лісового господарства та лісозаготівель».

У Харківському ЦПТО створена унікальна база для підготовки операторів верстатів з числовим програмним керуванням, налагоджувальників верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, верстатників широкого профілю, фрезерувальників, токарів, слюсарів-ремонтників. Навчання проводиться на сучасних швейцарських і німецьких верстатах. Якість підготовки та наявного обладнання приваблює великі підприємства як Харківщини, так і всієї України – у центрі навчався персонал АТ «Турбоатом», Конструкторського бюро «Південне» (Дніпро), «Атоменергомашу» (Енергодар, Запорізька область), Промислової компанії «Пожмашина» (Ладан, Чернігівська область).

Проте не лише робітничі професії є гордістю Харківського центру профтехосвіти. Наприклад, у 2020 році було реалізовано 2 проєкти в IT-сфері.

Проєкт «IT Start for Women» впроваджувався за грантові кошти. Основна його мета – забезпечити доступ мешканок Харківщини до найбільш перспективних та високооплачуваних галузей економіки. 20 учасниць з 15 населених пунктів області дистанційно пройшли навчальну програму, що складалася з курсів «Тестування програмного забезпечення для початківців», «Базова та IT англійська», а також занять з основ підприємництва. За підсумками навчання 5 найкращих слухачок були запрошені на співбесіду в IT-компанію Sigma Software.

Ще один проєкт – спільне з Telesens Academy навчання безробітних за напрямом «Тестування програмного забезпечення». Тримісячна програма включала в себе інформацію про роботу веб-технологій та базову автоматизацію. Практична підготовка проходила в ІТ компаніях.

Велику увагу Харківський ЦПТО приділяє роботі з вразливими категоріями населення. Щороку тут здобувають професію або набувають сучасних компетенцій близько 130 осіб з інвалідністю.

Детальніше дізнатися про діяльність Харківського ЦПТО ви можете за посиланням: http://osvita.khcz.gov.ua/