1

back

ЩО? ДЕ? КОЛИ?

19 січня 2009

ЩО? ДЕ? КОЛИ?

Запрацював льонозавод

Розпочався сезон переробки трести на Городнянському льонозаводі, який орендує ДП «Хрипівське» ТОВ АПП «РЕСКі». У минулому році довгунець вирощували на 600 гектарах. На землях Смичина і Макишина одержано на круг 7,5 центнера волокна та 4,5 центнера насіння. Це вищий урожай від попередніх років. У запасі є сировини на п’ять місяців роботи. На завод прийшли працювати 30 робітників, більшість яких стояли в центрі зайнятості на обліку як безробітні. Волокно пішло, тепер питання в реалізації його.

– Торік проти попереднього року посівну площу скоротили майже вдвічі. В чому причина? – запитую директора ДП «Хрипівське» М.Б. Степанцова.

– Рік був дуже важкий на реалізацію волокна. Коштів вистачило лише на ту площу, що і посіяли. Урядова ж дотація на сівбу надійшла лише восени, – каже Микола Борисович.

– А як плануєте на нинішній рік?

– Насіння достатньо. Техніка є, люди до роботи готові. Все буде залежати від фінансового стану підприємства. Якщо вдасться реалізувати волокно, то буде можливість і посіяти більше. А поки що будемо працювати, щоб найефективніше переробити тресту, – сказав М.Б. Степанцов.

Газифіковані всі троє сіл

І в Різдвяні дні газівники Городнянського району газопостачання та МП «Шанс» підключали голубе паливо до осель жителів села Автуничі. Газопровід від Старосілля сюди поклали ще до нового року за рахунок бюджетних коштів. По селу газова мережа побудована за внески кооперативу, членами якого стали 48 сімей, що забажали підключитися до мережі. Підведення до будинку кожному обійшлося в п’ять тисяч гривень. Перед старим новим роком голубий вогник спалахнув у 27 оселях.

Незважаючи на газовий конфлікт, жителі села підключають будинки з надією. Вони прагнуть комфорту і зручності в побуті, як і міські жителі. А на непередбачуваний випадок перестраховані: в жодному будинку не викинули печі чи груби.

Відтепер всі троє сіл Андріївської сільради будуть з природним газом. Ним користуватимуться понад 120 сімей.

20 мільйонів штук яєць

За минулий рік на пекурівській птахофермі ТОВ «ДТ Радибор» одержано 20 мільйонів штук курячих яєць. Це втричі більше, ніж виробляли колись всі десять колгоспів, що утримували птицю. Та й кожна курка знесла за рік майже на сотню яєць більше від колишніх колгоспних. Успіх, звичайно, забезпечується технологією виробництва. На фермі створені всі умови, щоб кури неслися протягом року.

Оновлюється і поголів’я. Практично курку -несучку тут утримують дванадцять місяців, потім реалізують, як це робиться у ці дні. Натомість підрощують молодняк і поповнюють стадо.

У цьому місяці запущено в експлуатацію реконструйоване тваринництке приміщення приміського колишнього колгоспу. Сюди і завозять однодобових курчат. Вирощені курочки навесні поповнять продуктивне поголів’я ферми.

М. ЄРМОЛЕНКО.