1

back

ІНВЕСТИЦІЇ НА СЕЛІ

28 серпня 2009

ІНВЕСТИЦІЇ НА СЕЛІ РІШЕННЯ ПАЙОВИКІВ ОДНОГОЛОСНЕ

21 серпня у с.Солонівці відбулись збори співвласників майна колишнього КСП ім.Калініна. Приводом до цих зборів стало кілька обставин, головна з яких – зникнення майна колишнього КСП у невідомому напрямку. Занепокоєна станом майнових справ у нинішнього орендаря майна СВК «Лан», громада села висловила свої сумніви у листі до голови райдержадміністрації ще у березні. Адміністрація відреагувала дорученням голови щодо врегулювання майнових відносин між орендарем та власниками майнових сертифікатів колишнього КСП ім.Калініна, згідно якого було створено інвентаризаційну комісію. За підсумками роботи останньої і було назначено збори співвласників майна.

На збори пайовиків до с.Солонівки завітали заступник голови райдержадміністрації начальник управління агропромислового розвитку району М.В.Кравченко і заступник голови райради О.М.Кривець. Доповідь голови інвентаризаційної комісії В.М.Батюк вразила усіх присутніх. Валентина Михайлівна розпочала з того, що нинішній керівник СВК «Лан» В.М.Крупенич навіть не надав відповідних документів для проведення інвентаризації. Тому інформацію про майно колишнього КСП доводилось відновлювати по крупицях. Та все ж таки встановлено, що на сьогодні господарство втратило 31 одиницю майна на суму більше 93 тис.грн., і ще 32 об’єкти знаходяться у розібраному стані. Вартість втрат останніх встановити не вдалось. Перелік втраченого майна вражає. Це 3 трактори, 4 комбайни, 6 причепів, вантажний автомобіль, жатка, граблі, борона, опалення у господарських приміщеннях, інше. Не менше вражають і обсяги розібраного майна: 2 трактори, 2 причепи, 2 сіялки, комбайн, косарка, льономолотарка, розкидач добрив, а також будівлі: 2 корівники, телятник, 2 вівчарники, силосна траншея й інше. Куди все це поділося, спитати не було в кого – керівник СВК В.М.Крупенич на збори не з’явився.

Збори затвердили результати інвентаризації, а також вирішили: подати до суду позовну заяву про відшкодування і повернення майна нинішнім керівником СВК «Лан» та притягнення останнього до відповідальності; подати клопотання до прокуратури щодо вилучення у В.М.Крупенича майнових документів; провести допаювання резервного фонду майна, а також розірвати з СВК «Лан» усі майнові відносини та заборонити рух майна. Ось так суворо і одностайно відреагували солонівчани на безгосподарність орендаря. Тепер слово за правоохоронними структурами.

П.ДУБРОВСЬКИЙ.